Wydarzenia
Bajka w Centrum. Wiking Tappi
Bajka w Centrum. Wiking Tappi

Na ekranie: leśne przygody bohaterów książkowych opowieści

„Wiking Tappi” oraz „Miłek z Czarnego Lasu” – Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci na spotkanie z bohaterami współczesnych polskich animacji. Wybrane odcinki obu serii wypełnią program poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 17 listopada 2018 roku, o godzinie 10.00. Po seansie dzieci odwiedzi Witold Ciechanowicz z Nadleśnictwa Marszewo i opowie, jak zwierzęta w lesie przygotowują się do zimy.

Chętnych zapraszamy do udziału w sesji fotograficznej, podczas któej można wykonać rodzinne zdjęcie w scenerii świątecznej. 

Studio fotograficzne w Gdyńskim Centrum Filmowym będzie otwarte od godziny 9.00 do 12.00. Zdjęcie można wykonać w cenie biletu na poranek „Bajka w Centrum”.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Po projekcji bajek widzowie spotkają się, już po raz kolejny, z Witoldem Ciechanowiczem z Nadleśnictwa Marszewo, który odkryje przed dziećmi tajemnice zimowego lasu. Opowie, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy oraz jak podczas jesienno-zimowych spacerów obserwować i wsłuchiwać się w przyrodę.

„Miłek z Czarnego Lasu” , reż. Ewelina Stefańska

Opowieść o trudnej sztuce akceptacji i tolerancji kogoś obcego we własnym, znanym i zamkniętym świecie. Główny bohater, rude stworzonko o imieniu Miłek, ucieka z niewoli i ciężko mu komuś zaufać. Z kolei mieszkańcy Czarnego Lasu, dokąd trafia, czują się bezpiecznie we własnym gronie i każdego obcego traktują jak intruza. Mimo to, pod wpływem empatii, dają Miłkowi szansę. I tak zaczyna się opowieść o wzajemnym zrozumieniu, szukaniu i znalezieniu przez Miłka przyjaciół, a nawet… o pierwszej miłości.

Jest to więc opowieść o tym, jak wszyscy dojrzewają do decyzji, jedni by dać Miłkowi szansę i wznieść się ponad własny strach i uprzedzenia, a sam Miłek, by nowe środowisko zaakceptować, znaleźć swoje miejsce na ziemi, zdobyć przyjaciół i pozostać wiernym swoim zasadom. W roku 2008 jury Polskiej Sekcji IBBY uznało powieść Romualda Pawlaka pt. „ Miłek z Czarnego Lasu”, na której opiera się filmowa animacja, za Najlepszą Książkę dla Dzieci.

milek z czarnego lasu_fotos (13).jpg

„Wiking Tappi reż. Andrzej Piotr Morawski

We wspaniałym, magicznym Szepczącym Lesie, który ciągnie się nad brzegami Lodowej Zatoki mieszka wiking Tappi. Nie jest on prawdziwym wikingiem, gdyż ani w głowie mu wymachiwanie mieczem. Jego największą bronią są uśmiech, życzliwość i pomysłowość. Tappi jest bowiem obrońcą Szepczącego Lasu i wszystkich jego mieszkańców. Nie pozwoli, by komukolwiek stała się krzywda i gotów jest pomóc każdemu, kto znajdzie się w tarapatach.

WT_Opowieść Gawędziarza_EGoFILM2018_1 — kopia.jpg

Poranki filmowe dla dzieci „ Bajka w Centrum” to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej oraz ich bliskich z Trójmiasta i okolic. Oprócz walorów naukowych, spotkania te mają na celu zachęcanie rodziców do kreatywnego spędzania czasu wspólnie z dziećmi poza domem. Odbywające się kilka razy w miesiącu spotkania z animacjami, mają na celu zaznajomić młodych widzów z kulturą polskiej sztuki filmowej poprzez projekcję w kinie połączoną z zabawą. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola