Wydarzenia
Bajka w Centrum. Styczeń 2019
Bajka w Centrum. Styczeń 2019

Na ekranie przygody rezolutnych bohaterek!

AKTUALIZACJA: ZMIANA TERMINU

W związku z żałobą po śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza seanse w Kinie Studyjnym GCF zostają odwołane, do dnia pogrzebu włącznie. 
Poranek filmowy odbędzie się w kolejną sobotę, 2 lutego, o tej samej porze. Zakupione bilety pozostają ważne w nowym terminie.

***Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na pierwsze w 2019 roku spotkanie z cyklu „Bajka w Centrum”. W sobotę, 2 lutego 2019 roku, dzieci zobaczą wybrane odcinki polskich filmów animowanych „Agatka” oraz „Basia”. Początek o godzinie 10.00. Po seansie spotanie ze scenarzystą filmu!

Po projekcji dzieci zastanowią się nad tym, jak to się dzieje, że z książki powstaje film. Widzowie spotkają się z Szymonem Jachimkiem, scenarzystą filmowej serii „Basia”.

Na młodsze dzieci czekać będzie strefa zabaw, przygotowana przez producenta zabawek, firmę ALEXANDER.

Agatka

Każdy film z serii opowiada inną przygodę kilkuletniej dziewczynki o imieniu Agatka i jej chomika Cyryla. Akcja zawsze rozpoczyna się i kończy w świecie umownie rzeczywistym, ale główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni głównej bohaterki. Opowiadane historie dotyczą zazwyczaj zdarzeń lub przedmiotów z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny.

Producent: Serafiński Studio Sp. z o.o.
Koproducent: TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o.
Koproducenci: Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska SA
Serial współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Basia

Basia – bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak – wreszcie na dużym ekranie. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie.

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić.

Produkcja: Grupa Smacznego, Muzyczne Studio Produkcyjne SPOT, Studio Miniatur Filmowych, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Evergreen Entertainment 

Serial dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej

Poranki filmowe dla dzieci „Bajka w Centrum” to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej oraz ich bliskich z Trójmiasta i okolic. Oprócz walorów naukowych, spotkania te mają na celu zachęcanie rodziców do kreatywnego spędzania czasu wspólnie z dziećmi poza domem. Odbywające się raz w miesiącu spotkania z animacjami, mają na celu zaznajomić młodych widzów z kulturą polskiej sztuki filmowej poprzez projekcję w kinie połączoną z zabawą. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola