Wydarzenia
BAJKA W CENTRUM | SPOTKAJ SIĘ Z WIOSNĄ… W KINIE
BAJKA W CENTRUM | SPOTKAJ SIĘ Z WIOSNĄ… W KINIE

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów oraz rodziców i opiekunów, a także grupy przedszkolne – w czwartek i sobotę, 23 i 25 marca 2023 roku na WIOSENNĄ odsłonę BAJKI W CENTRUM!

23 marca, godz. 9:30 || 25 marca, godz. 10:00

Wiosna, wiosna, ach to Ty! Podczas marcowej Bajki w Centrum odprawimy czary i kwiecistą zielenią przywitamy naszą ulubioną porę roku! Stęskniliśmy się za zapachem ciepłych dni i świergotem ptaków!

Panią Wiosnę przyprowadzi Marta Modrzejewska-Ptak – florystka, miłośniczka psów i podróży. Wspólnie wykonamy prawdziwy wianek z gałęzi, mchu oraz naturalnych elementów dekoracyjnych. Poznamy metodę łatwego tworzenia wianków, a także dowiemy się o magicznych właściwościach mchu. Z takimi umiejętnościami możemy w pełni świętować powrót wiosny!

„Bajka w Centrum”  to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu! Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

W zestawie bajek prezentowanych 23 i 25 marca 2023 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

🎥 BOLEK I LOLEK MALI OGRODNICY (9 minut)

Serial animowany dla dzieci o przygodach Bolka i Lolka. W tym odcinku Bolek i Lolek uprawiają ogródek…

🎥 REKSIOWA WIOSNA (9 min.)

Nadchodzi wiosna. Czas pozbyć się zimowej sierści, bo słońce grzeje coraz mocniej. Nie wystarczy jednak wyczesać i doprowadzić do ładu samego siebie, trzeba jeszcze posprzątać podwórko, pomóc ptakom zreperować ich budkę lęgową, zasiać trawę i kwiaty i – teraz naprawdę można cieszyć się wiosną!

🎥 BIEDRONKA I TULIPAN (9 min.)

Opowieść o przygodach samolubnej, zachwyconej swym wyglądem biedronki.

🎥 REKSIO SADOWNIK (10 min.)

Reksio buduje domek dla powracających na wiosnę ptaków. Mieszkańcy domku troszczą się o to, by szkodniki nie zniszczyły rozkwitających drzew. Po jakimś czasie dojrzewają smaczne czereśnie

🎥 HIP HIP HURA Smacznego Adelko (13 min.)

Listonoszka Kangurzyca Kinga ma dylemat. Jej ulubiony kwiatek Adelka ciągle zmienia położenia listków – jak to wyjaśnić? Hip-Hip, Hurra i Mrówka Misia postanawiają rozwiązać zagadkę, jednak sprawę utrudnia Hurra, który szalenie zakochał się w Kindze.

🎥 PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA MAŁY KWIATEK (10 min.)

Zagrożone przez kreta rośliny wpadają w popłoch. Kret porywa jednego z nich do swoich podziemnych korytarzy. Błękitny Rycerzyk śpieszy na ratunek małemu kwiatkowi.

Bilety w sprzedaży w kasie oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Do zobaczenia w kinie!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola