Wydarzenia
Bajka w Centrum. Październik 2020
Bajka w Centrum. Październik 2020

Seans filmowy i dodatkowe atrakcje.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”, w sobotę, 24 października 2020 roku, o godzinie 10.00. Dzieci spotkają się z sympatycznymi bohaterami polskiej serii animowanaj „Agi Bagi”. Po seansie będą mogły wziąć udział w zajęciach gimnastycznych.

Bilety w cenie 15 zł są w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Agi Bagi

Kierowany do dzieci w wieku przedszkolnym polski serial animowany metodą 3D, stworzony przez Tomasza Niedźwiedzia i Bartosza Słomkę. Nagradzany na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Serial opowiada o przygodach dwóch głównych bohaterów, Bodzia i Zibiego, mieszkańców planety Agi Bagi. Ich perypetie są tłem dla historii wzajemnych relacji Agingów i Bagingów, czyli dwóch plemion, które zamieszkują planetę.

Agingi przypominające nieco ślimaki, a trochę zajączki, zajmują się sadzeniem i hodowlą roślin. Po drugiej stronie planety żyją Bagingi, stworzenia lubujące się w środowisku błotnisto-wodnym. Żyją w korzeniach agingańskich roślin. Agingi i Bagingi tworzą połączony z naturą ekosystem i wspólnie dbają o górną i dolną część roślinności.

Każdy odcinek to osobna opowieść o naturalnych zależnościach i niemal w każdym z odcinków Bodzio i Zibi – z pomocą postaci drugo- i trzecioplanowych, jak Wódz, Gadzina, Pan Księżyc, Siłacz, Felek i Myfka czy Gligluki – przywracają ład i naturalną harmonię na planecie Agi Bagi.

Warsztaty uważności

„Uważność jest niczym innym jak pełnią obecności.Jest to otwarte i przyjazne nastawienie, z którym podchodzimy do próby zrozumienia tego, co się dzieje w danej chwili bez osądzania czy negowania, nie pozwalając też, by pochłonął nas zgiełk”

Eline Snel, twórczyni metody „Uwaga to Działa” kursu Mindfulness dla dzieci

Uważne oglądanie, bycie tu i teraz. Zapraszamy na spotkanie z uważnością, gdzie pobędziemy ze sobą, swoim oddechem i emocjami. Zobaczmy jak miło czuć siebie oraz swoje ciało.

Spotkanie poprowadzi Paulina Walkiewicz-Jasińska certyfikowana trenerka uważności Mindfulness dla dzieci metodą Eline Snel „Uwaga to Działa” prowadząca platformę @BeMindful Uważna Edukacja

„Bajka w Centrum” to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+). Realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Dla wielu uczestników okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.

Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiąjącego się na ekranie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola