Bajka w Centrum. Marzec

Seans plus zabawy matematyczne.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na kolejne spotkanie z cyklu „Bajka w Centrum”. W sobotę, 16 marca 2019 roku, dzieci zobaczą wybrane odcinki klasycznej polskiej animacji „Porwanie Baltazara Gąbki” oraz współczesnej serii pt. „Pamiętnik Florki”.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line: TUTAJ.

Po projekcji filmowej dzieci do mądrej zabawy zaprasza MATPLANETA, która organizuje dla dzieci, nawet najmłodszych, innowacyjne zajęcia z matematyki, programowania i elektroniki.

„Porwanie Baltazara Gąbki” to trzynastoodcinkowy serial animowany wyprodukowany przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w latach 1969-1970. Awanturnicza historia, oparta na powieści Stanisława Pagaczewskiego pod tym samym tytułem, opowiada o wyprawie Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego, wysłanych przez księcia Kraka na poszukiwanie profesora Gąbki, zaginionego w Krainie Deszczowców. Kontynuacją była powstała dekadę później seria „Wyprawa profesora Gąbki”.

Baltazar Gąbka (48).jpg

„Pamiętni Florki” jest współczesną serią animowaną, wyprodukowaną w latach 2014-2016 przez Studio Anima-Pol w Łodzi, na podstawie książek dla dzieci autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, scenarzystki filmu. Serial, obejmujący 39 odcinków, pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka, a główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości.

Pamietnik-Florki_7.jpg

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę