Wydarzenia
BAJKA W CENTRUM | MARSHMALLOW TOWER
BAJKA W CENTRUM | MARSHMALLOW TOWER

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów oraz rodziców i opiekunów, a także grupy przedszkolne – w czwartek i sobotę, 25 i 27 maja 2023 roku na PIANKOWĄ odsłonę BAJKI W CENTRUM!

25 maja, godz. 9:30 || 27 maja, godz. 10:00

M jak MAJ, M jak MARSHMALLOW! Podczas majowej Bajki w Centrum nie tylko poznamy słodki smak pianek, ale odkryjemy ich zupełnie nieznane właściwości!

Zapraszamy na warsztaty architektoniczne, podczas których – przy świetnej zabawie w projektowanie i budowanie – rozwiniemy naszą kreatywność, zdolności manualne oraz wyobraźnię przestrzenną. A to wszystko przy pomocy ulubionych pianek, których na pewno nigdy w życiu nie traktowaliście jako materiał… do budowy wież!

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Anioł – architekt, absolwentka Politechniki Gdańskiej i FH  Hildesheim, edukator architektoniczny. Pracuje z dziećmi i młodzieżą przybliżając  im świat architektury.

„Bajka w Centrum”  to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu! Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

W zestawie bajek prezentowanych 25 i 27 maja 2023 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

🎥 PAWEŁ I GAWEŁ (13 min.)

Żyli sobie w jednym domu Paweł na górze, a Gaweł na dole. Byli to dwaj sąsiedzi o skrajnych temperamentach, Paweł spokojny, nie wadził nikomu, Gaweł najdziksze wymyślał swawole. Wielokrotnie Paweł prosił sąsiada, aby zachowywał się spokojnie, wtedy Gaweł odpowiadał, że w swoim domu może robić, co chce. Zrozpaczony Paweł wracał na górę i znosił wybryki sąsiada. Aż pewnego razu, gdy Gaweł smacznie jeszcze spał, z sufitu zaczęła lać się woda…

🎥 REKSIO REMONTUJE (9 min.)

Reksio chce przeprowadzić remont generalny swojego mieszkania. Ma ma spore kłopoty z dostaniem odpowiednich materiałów oraz z fachowcami, ponieważ każdy z nich niszczy robotę poprzednika. Zdenerwowany Reksio postanawia sam wyremontować zniszczoną przez fachowców budę.

🎥 PORWANIE BALTAZARA GĄBKI. ZDOBYCIE PAŁACU (7 min.)

Don Pedro stawia się przed obliczem króla Krainy Deszczowców. Król rozkazuje zatopić wroga. Smok i kucharz skutecznie opierają się atakowi, a wojsko składa broń. Dowiadują się, że Profesor Gąbka został zesłany do mokrych dołów

🎥 O DRWALU I DIABLE (13 min.)

Za górami, za lasami, a może gdzieś niedaleko był sobie Gajowy, który w ostatnim lesie w okolicy, pilnował trzech ostatnich, bardzo zestresowanych ptasim śpiewem wilków. Był sobie też Drwal, który z braku zajęcia, budował ciągle nowe budki dla ptaków. I był sobie Diabeł, który robić miał to, co zwykle diabłom przypisane, czyli kusić i nakłaniać do złego, ale… jeszcze nie wiedział, że w tej historii przewidziano mu nieco inną rolę.

🎥 MIŚ KUDŁATEK NA STRYCHU (10 min.)

Miś Kudłatek zwiedza tajemniczy strych. Nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpieczna może być zapalona wśród staroci świeca.

🎥 PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA. ZAMEK PUŁAPKA (10 min.)

Błękitny Rycerzyk wyrusza na ratunek młodszej siostrze pięknej księżniczki, porwanej przez Trzmiela. Przy okazji wyzwala też Żuka, pomaga Mrówkom i Gąsienniczce oraz zwycięża w turnieju niepokonanego Jelonka. Księżniczka wychodzi za mąż za hrabiego Tawulca, a Błękitny Rycerzyk oświadcza się Mrówce.

Bilety JUŻ w sprzedaży w kasie oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Do zobaczenia w kinie!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola