Wydarzenia
Bajka w Centrum. Maj
Bajka w Centrum. Maj

Klasyczne animacje sprzed lat i efekty specjalne w kinie.

„Pomysłowy Dobromir” i „Zaczarowany Ołówek” – Gdyńskie Centrum Filmowe przypomina klasyczne animowane dobranocki, świetnie znane rodzicom dzieci, w dodatku na dużym kinowym ekranie! Wybrane odcinki obu serii wypełnią program kolejnego poranka filmowego z cyklu „Bajka w Centrum” – w sobotę, 12 maja 2018 roku, o godzinie 10.00. Po filmie zaplanowano warsztat na temat efektów specjalnych w kinie.

Bilety w sprzedaży on-line w zakładce „Kino Studyjne”: KLIKNIJ.

„Zaczarowany ołówek” to animowany serial rysunkowy realizowany przez Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for w latach 1964-1977. Opowiada o przygodach małego chłopca, Piotrka, oraz jego psa. Obaj rozwiązują najróżniejsze problemy przy pomocy tytułowego zaczarowanego ołówka. Wszystko, co nim narysują, materializuje się. Ważną rolę w bajce odgrywa także krasnoludek, który zaopatruje chłopca w kolejne egzemplarze zaczarowanego ołówka.

„Pomysłowy Dobromir” to polski dobranockowy serial animowany tworzony w latach 1973-1975. Wyprodukowano dwadzieścia dziesięciominutowych odcinków. Nakręcono je w warszawskim Studiu Miniatur Filmowych. Głównymi bohaterami są: Dobromir (młody inżynier racjonalizator), Dziadek (przyjazny sceptyk i pomocnik) i Ptaszek (najprawdopodobniej szpak, postać komiczna). W każdym odcinku Dobromir stara się wynaleźć urządzenie, które pozwoli uprościć wykonywanie wybranej kłopotliwej czynności. Postaci są nieme, choć okazjonalnie wydają pewne dźwięki, np. ptaszek gwiżdże z podziwu, patrząc na każdy nowy wynalazek Dobromira, a sam Dobromir gwiżdże charakterystyczną melodię w czołówce filmu.

Dla rodziców seans może się okazać sentymentalnym powrotem do dzieciństwa, a dla ich dzieci – odkryciem nowych, wspaniałych filmowych bohaterów. Po pokazie filmowym widzowie dowiedzą się, jak w kinie powstają efekty specjalne, i sami zostaną bohaterami swoich wymarzonych opowieści. Ochotnicy zostaną poddani specjalnej filmowej charakteryzacji.

Poranki filmowe dla dzieci „Bajka w Centrum” to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina. Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.

PD Drukowane kwiaty (1).png

PD Drukowane kwiaty (2).png

PD Uniwersalny pojazd (2).png

PD Uniwersalny pojazd (4).png

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola