Wydarzenia
Bajka w Centrum. Luty 2020
Bajka w Centrum. Luty 2020

Koziołek Matołek i efekty specjalne.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów wraz z opiekunami na kolejne spotkanie z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 22 lutego 2020 roku, o godzinie 10.00. Dzieci obejrzą kilka odcinków klasycznej animowanej serii o Koziołku Matołku, a po sensie zobaczą, jak powstają efekty specjalne w filmie…

W programie poranka filmowego są następujące przygody Koziołka Matołka: „Gwiazdor filmowy”, „Wesoła dżungla”, „Małpi Król”. Łączny czas projekcji filmowej: 1’ 30’’

Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

Koziołek Matołek

Znana wielu już pokoleniom postać literacka stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (rysunki). Powieść obrazkowa o Koziołku Matołku należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej. Uznawana jest też za prekursorską w polskim komiksie.

Niemałą popularnością wciąż cieszy się też filmowa adaptacja komiksu dla dzieci o przygodach koziołka imieniem Matołek, który „błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”, gdyż podobno właśnie tam „kują kozy”.

W podróży pocieszny bohater poznaje nowych przyjaciół, bawi się ze zwierzętami w afrykańskiej dżungli, poznaje smak gwiazdorstwa. Przeżywa niezwykłą przygodę na planie filmowym oraz wyrusza w morską podróż na wyspę Bali, gdzie zostaje małpim królem.

koziołek.jpg

Warsztaty: Kamera, akcja!

Efekty specjalne z Koziołkiem Matołkiem. Tuż po filmowym seansie młodzi widzowie wyruszą w podróż po świecie animacji! Dzieci zaprosi do filmowej zabawy Sławomir Pultyn – operator, fotograf, reżyser, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Poprowadzi on dla uczestników pokazu warsztat z efektów specjalnych. Przeniesie ich na upalną pustynię, w sam środek bezkresnego oceanu oraz do wilgotnych lasów równikowych.

Dzięki zastosowaniu techniki komputerowej, dzieci poczują na własnej skórze magię kina!

32203034_2042479306071982_643346565766840320_o.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola