Wydarzenia
Bajka w Centrum. Lipiec 2020. Kaktus
Bajka w Centrum. Lipiec 2020. Kaktus

Ulubiony cykl filmowy najmłodszych. Edycja wakacyjna.

Bajka w Centrum powraca! Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, wraz z opiekunami, na wakacyjny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum”, w sobotę, 25 lipca 2020 roku, o godzinie 10.00. Razem z Kaktusem i Małym, bohateriami współczesnej serii animowanej dla dzieci, porozmawiamy o tym, jak uratować świat – i przyrodę!

Bilety w cenie 15 zł są w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ.

„KAKTUS I MAŁY”


czas trwania: 30 minut

Dwóch tytułowych bohaterów, Kaktus i Mały, rozwiązuje codzienne problemy z dziedziny ekologii i ochrony środowiska. Dzieci dowiadują się, czym jest ekosystem i dlaczego las jest jego najistotniejszym elementem, ile wody tracimy przez nieuwagę, co to jest recykling i jak dbać o naszą planetę.

Pokażemy wybrane odcinki serii: 

Dlaczego wędrując lasem warto pomyśleć czasem?, Dlaczego nie ma zgody na marnowanie wody?, Dlaczego żabie trudno żyć w stawie? Dlaczego cudze śmieci muszą zbierać dzieci?, Dlaczego papier z piwnicy można na drzewa przeliczyć?

WARSZTAT RECYCLINGOWY

Po seansie młodzi kinomani będą uczestniczyć w warsztacie, dzięki któremu dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać resztki i jakie cuda można wyczarować dając przedmiotom drugie życie.

„Bajka w Centrum” to cykl skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (4+). Realizowany jest w Gdyńskim Centrum Filmowym od marca 2017 roku. Dla wielu uczestników okazuje się być pierwszym kontaktem ze sztuką filmową. Pozwala nie tylko atrakcyjnie spędzić czas oraz obejrzeć najciekawsze polskie bajki i animacje, ale też dowiedzieć się, jak powstają obrazy filmowe.

Po każdym seansie uczestnicy biorą udział w warsztatach, pokazach, zajęciach edukacyjnych o tematyce związanej z zaprezentowanymi filmami. Najmłodszym widzom dostarczają one nie tylko nowych wrażeń artystycznych, ale także są dopełnieniem tematu, wątku, pojawiąjącego się na ekranie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola