Wydarzenia
Bajka w Centrum. Kwiecień
Bajka w Centrum. Kwiecień

Filmy z serii „Pan Toti” i „Kacperiada” oraz powrót do bohaterów sprzed lat.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, i ich opiekunów, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 14 kwietnia 2018 roku, o godzinie 10.00. W programie wybrane odcinki współczesnych animowanych serii – „Pan Toti” i „Kacperiada” – oraz opowieść o bohaterach polskich kreskówek sprzed lat.

Bilety można kupić przez internet TUTAJ.

Skąd się wziął Reksio? Jak powstawali Bolek i Lolek? W jaki sposób powstaje serial animowany dla młodych widzów? Skąd się biorą dźwięki w serialu? Kto wymyślił i kto narysował postaci z bajek?

Podczas poranka z widzami spotka się znawczyni polskiej animacji, Anna Wróblewska. Opowie o tajemnicach najpopularniejszych polskich seriali z niezwykłego Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Zdradzi także, jakie seriale powstają teraz i pokaże dzieciom fragmenty nowych filmów.

Filmową część poranka wypełnią wybrane odcinki dwóch animowanych serii dla dzieci.

Pan Toti i słodkie źródełko

Pan Toti i herbatka z muchomora

Pan Toti i rycerze


reż. Łukasz Słuszkiewicz, Grzegorz Handzlik, Jaroslav Baran

Pan Toti to mały człowieczek żyjący w pniu starego drzewa. Codziennie schodzi do kopalni ukrytej pod podłogą jego mieszkania w poszukiwaniu skarbów. Każdy odcinek opowiada o innym, interesującym znalezisku. Serial powstał na podstawie popularnych książek dla dzieci autorstwa Joanny Sorn-Gara.

PT-ZRODELKO.jpg

Kacperiada

Niełatwo mieć 7 lat! Szczególnie gdy trzeba radzić sobie z niedojrzałym publicystą i pedantyczną psycholog zwierzęcą, którzy prywatnie okazują się być twoimi rodzicami. Całe szczęście, że ma się swojego ulubionego superbohatera, który co prawda nie uratuje życia, ale za to wyzwoli wyobraźnię.

No i jest jeszcze najlepsza przyjaciółka, Ada – na nią zawsze można liczyć! Kacper i Ada wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości, uczą się, jak radzić sobie z różnymi emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych. Bo tak w ogóle, rodzina, mimo swoich wad, to jedna z najfajniejszych rzeczy na świecie!

Kacperiada to współczesna obyczajowa komedia familijna, przepełniona dużą dawką absurdalnego humoru. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważkie społeczne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem.

Kacperiada, odc 5 - Porządny bałagan.jpg

Poranki filmowe dla dzieci „Bajka w Centrum” to cykliczny projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina. Projekt zrealizowano przy wsparciu Miasta Gdyni.

17 marca logotypy.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola