Wydarzenia
BAJKA W CENTRUM | KSIĄŻĘ PAPUSZ I JEGO PRZYJACIELE
BAJKA W CENTRUM | KSIĄŻĘ PAPUSZ I JEGO PRZYJACIELE

Nowy Rok, Nowe Pomysły! Zapraszamy Was na pierwszą w 2023 roku Bajkę w Centrum! Tym razem dzieci przeżyją podwójne emocje – teatralne i filmowe. W końcu magia ekranu przeniosła się ze scenicznych desek!

19 stycznia, godz. 9:30  | 28 stycznia, godz. 10:00 

W styczniu zajrzymy za kurtynę i poznamy tajniki gry aktorskiej, a towarzyszyć nam będą specjaliści od sztuki lalkarskiej, dzięki którym poczujemy się jak prawdziwi twórcy na scenie!

Spotkanie z aktorami Teatru Czwarte Miasto rozpocznie się fragmentem spektaklu teatralnego pt.: „Książę Papusz i jego przyjaciele”, podczas którego najmłodsi poznają bohaterów dnia, czyli lalki: Ciocię Klarę i Eda Tchórza.

Dzieci poznają różne rodzaje lalek scenicznych i spróbują swoich sił w animacji lalki teatralnej. Najodważniejsi z odważnych będą mogli za pomocą lalki odegrać rolę i zaprezentować swoje talenty na scenie! Na koniec wszystkich zapraszamy na mini bal z muzyką, tańcami i bańkami.

„Bajka w Centrum”  to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu! Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

W zestawie bajek prezentowanych 19 i 28 stycznia 2023 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

🎥 BOLEK I LOLEK MALI FILMOWCY (9 min.)

Chłopcy urządzają w szopie małe atelier. Do zabawy włącza sie Tola. Zaprogramowane uprzednio sceny urozmaicają różne nieprzewidziane zdarzenia. Niestety – stary wentylator robi straszne zamieszanie i chłopcy muszą zrezygnować z filmowania.

🎥 MIŚ KUDŁATEK LALKA AGNIESZKI (10 min.)

Miś Kudłatek, pies Łaciatek i Agnieszka budzą się pewnego ranka i znajdują pod choinką wspaniałe prezenty: miód, gumową kość i piękną lalkę. Przez tę lalkę Kudłatek będzie miał trochę zmartwień, ale koniec końców wszyscy się z nią zaprzyjaźnią.

🎥 REKSIO TELEWIDZ (9 min.)

Reksio zafascynowany filmowymi przygodami Bolka i Lolka staje się namiętnym telewidzem.

🎥 REKSIO AKTOR (9 min.)

Reksio ujawnia swój talent naśladując grę swego pana – aktora.

🎥 OPOWIEŚCI Z PIASKOWNICY KINO (5 min.)

Tomek po raz pierwszy w życiu wybiera się do kina. Nietypowe przeciwności sprawią, że odkryje prawdziwą magię wielkiego ekranu.

🎥 WIERSZYKI DOMOWE PORTRETY (3 min.)

Chłopiec – niejadek, męczy się nad talerzem zupy w salonie z portretami powieszonymi na ścianach. Znudzone sytuacją postaci z portretów ożywają i wciągają dziecięcy posiłek. Bohater zaczyna obserwację portretów w celu wykrycia „Podjadacza”. „Najtrudniej jest pod portretami jeść obiadek, gdy patrzy na nas na przykład pradziadek”.

🎥 PAMIĘTNIK FLORSKI BARBARA (11 min.)

Florka marzy o Barbarze – pięknej lalce, którą widziała w reklamie. Pomimo iż rodzice przekonują ją, że lalka jest brzydka, mała ryjówka cały czas zamęcza ich prośbami. Florka zamiast lalki dostaje edukacyjną grę planszową dla całej rodziny. Jednak ze wspólnej gry nic nie wychodzi, rodzice są cały czas zajęci i nie mogą znaleźć czasu na wspólną zabawę z córką. A ponieważ Florka jest nadal bardzo smutna z powodu braku Barbary, rodzice ulegają i kupują upragnioną lalkę. Szczęście Florki nie trwa długo, bowiem do kompletu z Barbarą jest jeszcze domek! Domek dla Barbary jest bardzo drogi, ale wspólnie z rodzicami Florka robi domek z pudła po kapeluszach i przekonuje się, że robienie czegoś samemu jest fajniejsze niż kupowanie.

Bilety w sprzedaży w kasie oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Do zobaczenia w kinie!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola