Wydarzenia
BAJKA W CENTRUM | IDZIEMY DO ZOO
BAJKA W CENTRUM | IDZIEMY DO ZOO

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów oraz rodziców i opiekunów, a także grupy przedszkolne – w czwartek i sobotę, 20 i 22 kwietnia 2023 roku na ZOOLOGICZNĄ odsłonę BAJKI W CENTRUM!

20 kwietnia, godz. 9:30 || 22 kwietnia, godz. 10:00

Czy kiedykolwiek widzieliście pręgi tygrysa? A może stanęliście oko w oko z samym królem dżungli Podczas kwietniowej Bajki w Centrum odwiedzi nas gdańskie ZOO, które zdradzi nieznane tajniki bezpiecznych wypraw!

Wspólnie pomyślimy czy bycie łowcą zwierząt niczym Pampalini, to mądre i właściwe zachowanie. Odpowiemy też na pytanie, czy złapanie lwa w metalową klatkę jest dobrym pomysłem i dlaczego słoń nie powinien trafić do cyrku. Porównamy wygląd bajkowej żyrafy i tej prawdziwej z Ogrodu Zoologicznego. Dowiemy się, czy każdy ptak wygląda tak samo i czym różni się dostojny paw od niezdarnego pelikana. A co najważniejsze, poznamy obszar występowania owych ptaków oraz zasady NIEpłoszenia obserwowanych zwierząt.

Wyposażeni w tę wiedzę możemy wybrać się na prawdziwe Safari!

„Bajka w Centrum”  to cykl filmowy zapoczątkowany w Gdyńskim Centrum Filmowym w 2016 roku. Dla wielu dzieci, które uczestniczyły w dotychczasowych projekcjach, były to pierwsze kinowe doświadczenia w ich życiu! Program opiera się w całości na polskiej animacji, prezentując najbardziej wartościowe, nagradzane na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą, rodzime produkcje animowane dla dzieci realizowane współcześnie.

Nie brakuje również powrotów do bohaterów filmowych z czasów dzieciństwa rodziców czy nawet dziadków dzisiejszych dzieci, takich jak Reksio czy Bolek i Lolek. Wspólne wyjście do kina staje się zatem przyjemnym doświadczeniem międzypokoleniowym.

Każdemu seansowi towarzyszy dodatkowa, powiązana z tematyką prezentowanych bajek, atrakcja: wspólna zabawa, zajęcia rekreacyjne, warsztaty plastyczne lub inne. To okazja, by młodzi widzowie wesoło spędzili czas, ale też dowiedzieli się czegoś ciekawego. Wśród poruszanych tematów są na przykład: relacje międzyludzkie, emocje, ekologia, ochrona przyrody, ochrona zdrowia.

W zestawie bajek prezentowanych 20 i 22 kwietnia 2023 znajdują się wybrane odcinki kilku seriali animowanych:

🎥 BOLEK I LOLEK W PUSZCZACH KANADY (9 min.)

Bolek i Lolek lądują w lasach Kanady. Bobry pomagają im odzyskać plecaki, które zawisły na drzewie. Chłopcy spotykają łosia i przeżywają ekscytującą przygodę z niedźwiedziem łowiącym ryby.

🎥 REKSIO I PAW (9 min.)

Rozradowana przyjaciółka opowiada Reksiowi, jak na spacerze w parku spotkała pawia.

🎥 BOLEK I LOLEK ŻYRAFA (9 min.)

Bolek i Lolek pomagają odnaleźć żyrafę, która uciekła z wagonu wiozącego zwierzęta cyrkowe.

🎥 REKSIO I PELIKAN (10 min.)

Rybak przynosi pelikana, który zaplątał się w sieci, co cieszy całe podwórkowe towarzystwo. Ptak nie wie co się dzieje i niezdarnie zaczyna chodzić po ziemi. Reksio buduje dla ptaka specjalną konstrukcję.

🎥 PAMPALINI ŁOWCA ZWIERZĄT SŁOŃ (10 min.)

Pampalini ma za zadanie schwytać indyjskiego słonia. Wytropił stado i zastawił sidła. Próbuje skusić jednego ze słoni szansą na karierę w cyrku. 

🎥 PAMPALINI ŁOWCA ZWIERZĄT LEW (10 min.)

W tym odcinku Pampalini próbuje złapać lwa. W tym celu dzielny łowca podkłada na przynętę kozę i podstawia metalową klatkę, w której ma zamiar zamknąć lwa…

Bilety JUŻ w sprzedaży w kasie oraz na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Do zobaczenia w kinie!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola