Wydarzenia
Bajka w Centrum
Bajka w Centrum

Polska animacja plus spotkanie z księżniczkami i rycerzami.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza dzieci, i ich opiekunów, na kolejny poranek filmowy z cyklu „Bajka w Centrum” w sobotę, 2 grudnia 2017 roku, o godzinie 9.30. Bilety kosztują 11 złotych. W programie obok pokazu zestawu polskich filmów animowanych jest również spotkanie z „prawdziwymi” księżniczkami i rycerzami. Tego dnia mogą się nimi stać najmłodsi widzowie Kina Studyjnego GCF!

Poranki filmowe dla dzieci to projekt Gdyńskiego Centrum Filmowego skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina. Tym razem zaprezentowane zostaną animacje wyprodukowane przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, z dwóch serii o sympatycznych parach bohaterów: Bolku i Lolku oraz Kubie i Śrubie.

W Kinie Studyjnym GCF pojawią się również, osobiście, królewny, książęta i rycerze, czyli gdyńscy aktorzy Sceny 138. Chętne dzieci również mogą przybyć w bajkowych strojach, by poczuć się jak na prawdziwym królewskim dworze. 

Bilety na poranek można kupić on line – KLKNIJ.

Bajki z cyklu „Bolek i Lolek”

„Brzydkie kaczątko” reż. Lechosław Marszałek

Bolek i Lolek znajdują jajko i umieszczają je w inkubatorze. Z jajka wykluwa się niezdarne pisklę. Porzuconym, samotnym pisklęciem opiekuje się Lolek. Z niezdarnego Brzydkiego Kaczątka wyrasta duży, piękny łabędź, który znajduje wśród łabędzi piękną partnerkę.

„Królowa Śniegu” reż. Zdzisław Kudła

Bolek i Lolek przypinają swoje sanki do sań Królowej Śniegu. Bolek odczepia sanki Lolka i sam odjeżdża z piękną królową. Porzucony Lolek karmi w lesie zgłodniałe zwierzęta, a potem uwalnia uwięzionego przez Królową Śniegu Lolka.

Bajki z cyklu „Kuba i Śruba”

„Dwóch Jasiów i Małgosia” reż. Marek Burda

Dlaczego odkurzacz ma służyć tylko do sprzątania? Od czego jest wyobraźnia! Kuba i Śruba potrafią wyczarować magię z najbardziej prozaicznej rzeczy. Na odkurzaczu chłopcy opuszczają swój pokój i lądują w ciemnym lesie. Obu straszą dzikie zwierzęta, spróchniałe konary drzew, kruki, nietoperze, a nawet małe grzyby, które zachowują się dziwacznie, przypominając krasnoludki. Obaj bracia docierają na polanę, na której stoi dziwny domek z piernika…

„Babcia Czerwonego Kapturka” reż. Marek Burda

Nawet ostatni grzybek w słoiku może być początkiem niezwykłej przygody. Tym razem Kuba i Śruba wymyślają sobie wyprawę na grzyby. W lesie ich wyobraźnia uruchamia groźnego wilka. Chłopcy trafiają do domku babci Czerwonego Kapturka. W ślad za nimi do domku babci przybywa wilk, a za nim goniący go myśliwy paintbalista. Sytuacja wymyka się spod kontroli, ale na szczęście okazuje się, że babcia nie da sobie w kaszę dmuchać?


„Siódmy Krasnoludek” reż. Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski

Zwykły ogrodowy krasnal inspiruje chłopców do wyprawy w krainę Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Jak przystało na przygody Kuby i Śruby bajki mieszają się ze sobą. Baba Jaga prześladuje siedmiu krasnoludków, a Śnieżka jak przystało na współczesną dziewczynę bierze sprawy w swoje ręce. Czy chłopcy uwolnią siódmego krasnoludka? Czy Śruba zostawi brata i zamieszka z piękną Śnieżką?

BRZYDKIE KACZĄTKO.jpg

Krolowa sniegu 01.jpg

Dwóch Jasiów i Małgosia.jpg
Babcia-czerwonego-kapturka.jpg
Siódmy krasnoludek.jpg
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola