Wydarzenia
Bajka w Centrum
Bajka w Centrum

Blok filmów animowanych w technice lalkowej.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, i ich opiekunów, na jesienną odsłonę spotkań z polską animacją dla dzieci. Poranek filmowy w cyklu „Bajka w Centrum” odbędzie się w niedzielę, 12 listopada 2017 roku, o godzinie 10.00. Bilety kosztują 11 złotych. W programie klasyka, czyli polskie baśnie i legendy.

Poranki filmowe dla dzieci to projekt GCF skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Tym razem najmłodsi widzowie Kina Studyjnego GCF zobaczą cykl bajek zrealizowanych w technice lalkowej. „Rodzina Treflików” to nowy polski serial animowany dla dzieci produkowany w gdyńskim Studiu Filmowym Trefl. Z kolei „Parauszek” to  serial produkowany w latach 2013-2014 w łódzkiej wytwórni filmów Se-ma-for

Oba seriale realizowane są w technice poklatkowej, stanowią więc doskonałą okazję, by dzieci poznały nowy ciekawy sposób tworzenia bajek, obrazów, który można zrealizować przy pomocy zwykłego aparatu z pomocą osób dorosłych. Być może będzie to inspiracją do ich twórczej pracy?

Blok filmów animowanych w technice lalkowej:

„Rodzina Treflików”: „Tęcza”, „Pasja Treflinki”, „Na tropie skarbu”

„Parauszek”: „Klucz”, „Nocny bohater”

Po projekcji odbędzie się spotkanie, podczas którego w formie prezentacji publiczność zobaczy, jak wygląda studio animacji filmowej, w którym powstaje serial „Rodzina Treflików”. Widzów odwiedzi Trelik, główny bohater bajki.

Bilety, w cenie 11 złotych, można kupić w kasie Kina Studyjnego GCF lub on line

„Tęcza”

Zła pogoda psuje plan rodzinnej wycieczki. Z pomocą Małego Wujcia dzieciom udaje się odegnać nudę i znaleźć przyjemność nawet w tak mało pasjonującym zajęciu jak sprzątanie.

„Pasja Treflinki”

Treflinka chce z kimś podzielić się swoja pasją, ale wszyscy są zajęci swoimi sprawami. Nawet Mały Wujcio odmawia wspólnego tańca, za to dzieli się z dziewczynką sposobem na znalezienie towarzystwa do wygibasów. W końcu udaje się potańczyć całą gromadą na podwórku Treflków. Do tańca przygrywa narodzona z pasji do wynalazków maszyna konstrukcji Tatusia.

„Na tropie skarbu”

Treflik dostał mapę skarbu od Małego Wujcia. Do poszukiwań dołącza Treflinka. Dzieci szukając złotego runa przeżywają przygody. Kiedy muszą stanąć przed wyborem okazuje się, że dobra zabawa z przyjaciółmi jest lepsza od enigmatycznego skarbu. W tym odcinku zyskują nowego przyjaciela Misia Zdzisiaj.

„Klucz”

Parauszek wyremontował swój domek w Naszym Lesie. Z tej okazji zaprasza przyjaciół na wspólne świętowanie i przygotowuje wspaniały tort – niespodziankę. Niestety, na przyjęciu okazuje się, że w tajemniczych okolicznościach zniknął klucz do spiżarni. Ten wypadek podsuwa Lisowi i Wilkowi pewien niecny plan Przypowieść o tym, jak brzydko jest przywłaszczać sobie cudzą własność.

„Nocny bohater”

W Naszym Lesie zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy: ktoś nocą pomaga jego mieszkańcom. Przyjaciele zastanawiają się, któż może być nocnym bohaterem. Sytuację postanawia wykorzystać Lis Fredek i z pomocą Wilka ogłasza, że to właśnie on. Kłopot pojawia się dopiero wówczas, kiedy Usia naprawdę potrzebuje pomocy. Opowieść o tym, że prawdziwy bohater jest skromny i bezinteresowny. I może taki jest gdzieś wokół nas?

KF_003_17.jpg

KF_009_17.jpg
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola