Wydarzenia
Bajka w Centrum
Bajka w Centrum

Spotkanie z Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem. Kultowe polskie animacje. Gry i zabawy

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, i ich opiekunów, na kolejne spotkanie z polską animacją dla dzieci. Poranek filmowy w cyklu „Bajka w Centrum” odbędzie się w sobotę, 13 maja, o godzinie 10.00. Bilety kosztują 11 złotych. W programie klasyka, czyli przygody Reksia oraz Bolka i Lolka.

Poranki filmowe dla dzieci to projekt GCF skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Najmłodsi widzowie Kina Studyjnego GCF tym razem zobaczą klasyczne filmy animowane z bohaterami świetnie znanymi ich rodzicom – Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem. Po projekcji odbędzie się warsztat dla najmłodszych przygotowany przez Wydawnictwo ZNAK – wydawcę książki „Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”. Bohaterowie kultowej serii zabiorą dzieci w podróż po Polsce, po jej zabytkach, znanych miejscach, wyjątkowych symbolach.

W programie spotkania również gry i zabawy z Bolkiem i Lolkiem oraz Reksiem przygotowane przez firmę Alexander Toys.

Reksiowa wiosna

reż. Józef Ćwiertnia

Nadchodzi wiosna i Reksio robi porządki przy swojej budzie. Trafiony jednak przez figlarnego Amorka Reksio zakochuje się w kudłatej sąsiadce i zapomina o całym świecie.

Reksio marzyciel

reż. Lechosław Marszałek

Reksio marzy o jeździe na różnego typu pojazdach wrotkach, hulajnodze, rowerze i skuterze.

Wycieczka w góry (Przygody Bolka i Lolka)

reż. Władysław Nehrebecki, Leszek Mech

Bolek i Lolek na wycieczce w Tatrach. Poznają piękno gór i spotykają rzadkie okazy flory i fauny tatrzańskiej.

Przygoda na dwóch kółkach (Przygody Bolka i Lolka)

reż. Edward Wątor i Romuald Kłys

Bolek i Lolek wyruszają na rowerową wycieczkę. Przyłączają się do kolarskiego peletonu i ze zmiennym szczęściem uczestniczą w zawodach.

Wakacje nad morzem (Przygody Bolka i Lolka)

reż. Władysław Nehrebecki, Leszek Mech

Bolek, Lolek i Tola spędzają wakacje nad morzem. Pływają, grają w kometkę, budują zamki. Na pamiątkę miłych wakacji chłopcy wręczają Toli piękny sznur bursztynowych korali.

Bajka w centrum 25 marca same loga.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola