Wydarzenia
Bajka w Centrum
Bajka w Centrum

Filmy Studia Animacji „Grupa Smacznego”.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza najmłodszych widzów, i ich opiekunów, na kolejne spotkanie z polską animacją dla dzieci. Poranek filmowy w cyklu „Bajka w Centrum” odbędzie się w sobotę, 25 marca, o godzinie 10.00. Bilety kosztują 10 złotych. W programie filmy z serii „Basia” oraz „Mami Fatale”, zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO.

Poranki filmowe dla dzieci to projekt GCF skierowany do najmłodszych odbiorców sztuki filmowej. Cykliczne spotkania z polskimi bajkami mają rozwinąć kreatywność dzieci oraz zaznajomić je z kulturą odbioru kina.

Najmłodsi widzowie Kina Studyjnego GCF tym razem zobaczą filmy zrealizowane przez Studio Animacji GRUPA SMACZNEGO. Będą to dwa premierowe odcinki z serii „Basia” oraz dwa wybrane odcinki „Mami Fatale”.

„Basia”

Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Basia lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Nie jest idealnie grzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Czasami Basia, jak każdy pięciolatek, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Odkrywa, że czasem na najtrudniejsze pytania można znaleźć proste odpowiedzi.

Scenariusz na podstawie s erii książek pt. „Basia” autorstwa Zofii Staneckiej oraz Marianny Oklejak :

Szymon Jachimek, Zofia Stanecka, Marcin Wasilewski, Szczepan Różalski.

„Mami Fatale”

Kiedy Mami Fatale zaczyna gotować, zawsze ma pod ręką świeże warzywa i owoce, zebrane we własnym ogródku. Psina i Prosię, jej wierne zwierzaki, czekają w napięciu obok swoich miseczek, zastanawiając się, co też tym razem upichciła ich opiekunka: smakowitą sałatkę? Makaron w przepysznym sosie? A może zgotowała im garść przygód, z udziałem groźnego Gangu Kapeluszników, tajemniczych Koboldów lub prawdziwego dinozaura?

Mami Fatale to seria złożona z wielu specjalnych składników: zabawnych gagów, kulinarnych ciekawostek i oryginalnych projektów graficznych, łączących bogactwo kolorów ze stylem retro.

Scenariusz: Radek Smektała, Łukasz Kacprowicz, Marcin Graj i inni.

Reżyseria: Łukasz Kacprowicz, Marcin Wasilewski, Robert Jaszczurowski, Stuart Evans

Producent: Włodzimierz Matuszewski

Bilety na poranek filmowy w cyklu „Bajka w Centrum” kosztują 10 złotych i można je kupić przez internet nad podstronie „Kino Studyjne”: http://gcf.org.pl/kino_studyjne/repertuar/,1490396400,_25_03_2017.html

Bajka w centrum 25 marca same loga.jpg

foto. Tomek Kaminski_Poranki filmowe dla dzieci_04_03_17_0022.jpg

foto. Tomek Kaminski_Poranki filmowe dla dzieci_04_03_17_0053.jpg

foto. Tomek Kaminski_Poranki filmowe dla dzieci_04_03_17_0033.jpg

foto. Tomek Kaminski_Poranki filmowe dla dzieci_04_03_17_0061.jpg

Fot. Tomek Kamiński. Pierwszy poranek filmowy „Bajka w centrum”, 4 marca 2017 roku.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola