Ałbena Grabowska. Spotkanie autorskie

O sadze „Stulecie Winnych”.

Jej powieści pochłaniają bez reszty! Gdyńskie Centrum Filmowe i Wydawnictwo Marginesy zapraszają na spotkanie z Ałbeną Grabowską, autorką sagi „Stulecie Winnych”- w piątek, 15 marca 2019 roku, o godzinie 18.00 w Galerii GCF. Wstęp wolny.

„Stulecie Winnych”. Jest w tej trylogii ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wreszcie wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu…

„Kości Proroka”. Powieść kryminalna w duchu Dana Browna. Trzy splatające się wątki i wiele tajemnic…

Ałbena Grabowska (ur. 1971) 

Polka o bułgarskich korzeniach, neurolog z drugim stopniem specjalizacji i doktoratem. Kiedyś oddana wyłącznie pacjentom (szczególnie chorującym na padaczkę), od dziewięciu lat autorka powieści dla dorosłych oraz dla dzieci. Z upodobaniem sięga po różne gatunki literackie. 
Napisała już książkę non-fiction („Tam, gdzie urodził się Orfeusz”), sagę („Stulecie Winnych” – za I tom nagrodzona nagrodą czytelniczek „Pióro” na IV Festiwalu Literatury Kobiecej w Siedlcach), kryminał („Ostatnia chowa klucz”), książki przygodowe dla dzieci (cykl „Julek i Maja”), bajkę terapeutyczną („O małpce, która spadła z drzewa”), powieści psychologiczne („Coraz mniej olśnień”, „Lady M.”, „Lot nisko nad ziemią”) oraz cykl powieściowy obejmujący romans, powieść awanturniczą oraz thriller szpiegowski („Alicja w krainie czasów”).
Mieszka z trójką dzieci oraz kotów w Brwinowie, gdzie powstają jej książki. 
Spotkanie poprowadzi Hanna Mirska-Grudzińska.
  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę