NEWSLETTER

Nagroda Młodej Widowni 2021. MŁODZI JURORZY Z GDYNI

Nominowane filmy

The Crossing / Wszyscy za jednego

Grudzień 1942 roku, II wojna światowa. W Norwegii, jak w wielu krajach Europy, Żydzi są prześladowani. Pewnej nocy rodzice Grety i Otta zostają aresztowani przez nazistów. Brat i siostra odkrywają, że w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci – Daniel i Sara.


Greta, miłośniczka opowieści o trzech muszkieterach, natychmiast postanawia pomoc nowym znajomym, którzy chcą przedostać się do wolnej od uprzedzeń Szwecji. Z kolei Otto niechętnie rusza w drogę, obwiniając Daniela i Sarę o aresztowanie rodziców. Dzieci czeka trudna wyprawa przez pokrytą śniegiem Norwegię, a każda spotkana osoba może okazać się wrogiem.


Zobacz międzynarodowy zwiastun filmu: TUTAJWolfwalkers / Sekret wilczej gromady

W siedemnastowiecznym Kilkenny w Irlandii, mieszka młoda Angielka, Robyn, która przeniosła się tam z ojcem, doświadczonym myśliwym. Gdy drwale próbują wycinać drzewa na skraju pobliskiego lasu, atakują ich wilki.


Zostają jednak powstrzymane przez młodą dziewczynę, która uzdrawia jednego z nich i ucieka z powrotem do puszczy. Ojciec Robyn, Bill, dostaje od Lorda Protektora rozkaz eksterminacji wilków, a ona ćwiczy strzelanie z kuszy, chcąc mu pomóc. Zbieg okoliczności sprawia jednak, że Angielka zamiast zabijać wilki, zaprzyjaźnia się z dziewczyną z lasu, która się nimi opiekuje.


Zobacz zwiastun filmu: TUTAJPinocchio

Nowa wersja świetnie znanego dzieła. Nakręcony na tle przepięknych włoskich plenerów film pełne fantazji, cudów, śmiesznych i poruszających momentów.


Roberto Benigni gra rolę Gepetto, starego stolarza, który wystrugał z drewna pajacyka, a ten w magiczny sposób zaczyna mówić, chodzić, biegać zupełnie jak żywy chłopczyk. Geppetto nadaje mu imię Pinocchio i próbuje wychować jak syna. Nie jest to łatwe, gdyż niesforny i krnąbrny pajacyk ma umiejętność popadania w tarapaty – pada ofiarą oszustów, porywaczy, jest ścigany przez bandytów. Przeżywa masę przygód, często przerażających i spotyka wiele magicznych stworzeń na swej drodze.


Prawdziwym przyjacielem okazuje się Niebieska Wróżka, która uzmysławia Pinocchio, że pajacyk nie spełni swego marzenia, żeby zostać prawdziwym chłopcem, dopóki nie zmieni swego zachowania.


Zobacz zwiastun filmu: TUTAJ