NEWSLETTER

FILMOWE WAKACJE w Gdyńskim Centrum Fiilmowym. Ruszyły zapisy

FILMOWE WAKACJE w Gdyńskim Centrum Fiilmowym. Ruszyły zapisy

Cztery lipcowe terminy, oferta dla różnych grup wiekowych, zajęcia w formie tygodniowych półkolonii dla dzieci oraz warsztaty dla nastolatków – Gdyńskie Centrum Filmowe przygotowało ofertę na wakacje 2021 roku. Można już rezerwować miejsca!FILMOWE WAKACJE to zróżnicowana oferta odpłatnych zajęć dla dzieci w wieku już od siedmiu lat oraz nieco starszych, a także dla nastolatków. Udział w nich będzie okazją, by spędzić kilka lipcowych dni w grupie rówieśników, zdobywając nowe umiejętności i dobrze się bawiąc.Gdyńskie Centrum Filmowe już od trzech lat zaprasza dzieci i młodzież, by spędziły w nim część wakacji. Ma za sobą również organizację kilku turnusów filmowych ferii w zimie. Z tego doświadczenia skorzystano, by rozwinąć i ulepszyć ofertę na wakacje 2021. Wspólnym mianownikiem jest oczywiście KINO, ale oferta została tak przygotowana, by odpowiadać na różne potrzeby i możliwości uczestników.- Są dzieci, które brały udział w filmowych warsztatach już kilka razy i ciągle chcą do nas wracać. Zależy nam, by nasza oferta „rosła” wraz z nimi. Dlatego w tym roku proponujemy kilka wariantów wakacyjnych zajęć. Będzie coś dla najmłodszych, ale mamy też opcję dla nieco starszych dzieci i nastolatków, którym proponujemy udział w fotograficznych i filmowych zajęciach. Młodzież będzie mogła zdobyć konkretne umiejętności i dowiedzieć się na przykład, jak kręcić amatorskie filmy telefonem komórkowych, tak by były dobrze skadrowane, oświetlone czy zmontowane – mówi Izabela Szamałek z Pomorskiej Fundacji Filmowej w Gdyni, organizatora Filmowych Wakacji w GCF.


Cztery warianty FILMOWYCH WAKACJI w Gdyńskim Centrum Filmowym:


1. FILMOWE ZABAWY 

Termin: 28 czerwca – 2 lipca. Uczestnicy w wieku 7-10 lat


Zajęcia kreatywne połączone z całodzienną opieką nad dziećmi. W programie seanse filmowe, zabawy ruchowe oraz zabawy wokół filmu: dubbing, odgrywanie scenek w greenboxie, charakteryzacja filmowa, animacja poklatkowa. Zapewniony ciepły posiłek w ciągu dnia. 

Koszt udziału: 799 złotych2. KINOWE WAKACJE NA PLANIE FILMOWYM 

Termin: 5-9 lipca. Uczestnicy w wieku 11-13 lat


Warsztaty filmowe połączone z całodzienną opieką nad dziećmi. Wspólne tworzenie krótkiego filmu fabularnego: od pomysłu do premiery na ekranie kinowym. Pisanie scenariusza, plan zdjęciowy, zadania aktorskie, elementy montażu. Zapewniony ciepły posiłek w ciągu dnia. 

Koszt udziału: 799 złotych3. WARSZTATY DOBRZE NAKRĘCONE

Termin: 12-16 lipca. Uczestnicy w wieku 12-15 lat


Kilka godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Oferta dla osób, które już mają pewne doświadczenie w filmowaniu, chociażby przy użyciu telefonu komórkowego, albo brały wcześniej udział w półkoloniach GCF. Elementy profesjonalnego warsztatu filmowca: kadrowanie, oświetlenie, montaż. W cenie: karnet do Kina Studyjnego GCF.

Koszt udziału: 599 złotych4. LATO DOBRZE SKADROWANE 

Termin: 19-23 lipca. Uczestnicy w wieku 16-18 lat


Kilka godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Warsztaty fotograficzno-operatorskie pod kierunkiem wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej, Sławomira Pultyna – operatora, fotografa, reżysera, autora filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. W cenie: karnet do Kina Studyjnego GCF. Koszt udziału: 599 złotych
Szczegółowy program zajęć w ramach każdego turnusu zostanie ogłoszony wkrótce. Liczba miejsc jest ograniczona. Zajęcia będą się odbywać w grupach liczących 10-15 osób. 


Uczestników można zgłosić mejlowo, pisząc na adres polkolonie@gcf.org.pl. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie pod numerem (58) 712 46 12.