Wydarzenia
Akademia Dokumentalna
Akademia Dokumentalna

Seans i dyskusja o niepełnosprawności.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na blok filmów dokumentalnych obejmujący trzy holenderskie filmy poruszające temat niepełnosprawności i inności. Czy świat „innych” oglądany z bliska jest rzeczywiście inny? Pokaz i spotkanie odbędą się w poniedziałek, 3 grudnia, o godzinie 10.30. Po seansie zaplanowano dyskusję prowadzoną przez edukatorkę Akademii Dokumentalnej, Paulinę Pohl.

REZERWACJE GRUPOWE przyjmowane są pod adresem: kino@gcf.org.pl oraz telefonicznie: 570 366 391.

W programie pokazu trzy filmy dokumentalne dla grupy wiekowej 7+. Łącznie czas trwania 54 minuty. 


Usłysz to!

Hear this!

reż. S. El khaldi, Holandia 2013, 16 min

Rodzice Tristana nie słyszą i ma to dobre strony. Kiedy chłopak ma dosyć hałasu odkurzacza, po prostu wyciąga wtyczkę. Przecież mama nie usłyszy i nie zauważy, że jest wyłączony. Ale są też minusy – Tristan chciałby, żeby jego ojciec, mistrz piłkarski, trenował też jego drużynę szkolną. Ale czy może ją prowadzić niesłyszący trener?

Przez uszy Ellen

Through Ellen’s Ears

reż. Saskia gubbels, Holandia 2011, 17 min

Ellen, tak jak jej koledzy ze szkoły, nie słyszy. Chciałaby jednak pójść do zwyczajnego gimnazjum
dla słyszących dzieci – przecież to w większości słyszące osoby otaczać ją będą w dorosłym życiu.
Już teraz chciałaby zrozumieć i poznać ich świat. Zwykła szkoła to jednak duże wyzwanie. Czy uda jej się przekonać otoczenie, że mu podoła?

Latająca Anne

Flying Anne

reż. Catherine van campen, Holandia 2010, 21 min

Tytułowa Anne ma tiki spowodowane wrodzoną chorobą mózgu, zespołem Tourette’a. Choroba każe Anne robić różne rzeczy, na które wcale nie ma ochoty. Jeden z tików polega na tym, że mimo woli wszystko liże, nawet najbardziej okropne rzeczy. Mimo to stara się prowadzić życie typowej 11-latki: pierwsza miłość, kłótnie z siostrą. Boi się tylko, że koledzy w szkole nie zrozumieją jej choroby. Film zdobył nagrody na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola