Wydarzenia
Akademia Dokumentalna. Dom Filmowy
Akademia Dokumentalna. Dom Filmowy

Kino dokumentalne, które uczy ciekawości i otwartości.

Dom Filmowy, Gdyńskie Centrum Filmowe, Millennium Docs Against Gravity Trójmiasto i Akademia Dokumentalna zapraszają uczniów, nauczycieli, pedagogów na seanse filmów dokumentalnych, połączone z dyskusją. Pokaz trzech filmów – „Usłysz to!”, „Przez uszy Ellen” i „Latająca Anne” – poruszających tematykę niepełnosprawności, połączony zostanie ze spotkaniem z edukatorką filmową, Pauliną Pohl. 

Gdyńskie Centrum Filmowe: czwartek, 27 lutego 2020 roku, 
godzina 9.30.

Oferta skierowana jest do uczniów i uczennic klas V-VIII.

Bilety w sprzedaży w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on line TUTAJ

Usłysz to

Rodzice Tristana nie słyszą i ma to dobre strony. Kiedy chłopak ma dosyć hałasu odkurzacza, po prostu wyciąga wtyczkę. Przecież mama nie usłyszy i nie zauważy, że jest wyłączony. Ale są też minusy – Tristan chciałby, żeby jego ojciec, mistrz piłkarski, trenował też jego drużynę szkolną. Ale czy może ją prowadzić niesłyszący trener?

Przez uszy Ellen

Ellen, tak jak jej koledzy ze szkoły, nie słyszy. Chciałaby jednak pójść do zwyczajnego gimnazjum dla słyszących dzieci – przecież to w większości słyszące osoby otaczać ją będą w dorosłym życiu. Już teraz chciałaby zrozumieć i poznać ich świat. Zwykła szkoła to jednak duże wyzwanie. Czy uda jej się przekonać otoczenie, że mu podoła?

Latająca Anne

Tytułowa Anne ma tiki spowodowane wrodzoną chorobą mózgu, zespołem Tourette’a. Choroba każe Anne robić różne rzeczy, na które wcale nie ma ochoty. Jeden z tików polega na tym, że mimo woli wszystko liże, nawet najbardziej okropne rzeczy. Mimo to stara się prowadzić życie typowej 11-latki: pierwsza miłość, kłótnie z siostrą. Boi się tylko, że koledzy w szkole nie zrozumieją jej choroby. Film zdobył nagrody na najważniejszych festiwalach filmowych na świecie.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola