Wydarzenia
Akademia dla Seniorów
Akademia dla Seniorów

Pokaz filmu „Kraina szczęścia” plus dyskusja.

Akademia Dokumentalna jest jedynym w Polsce programem edukacyjnym w całości opartym na wybitnych, nagradzanych na światowych festiwalach, filmach dokumentalnych. Po każdej projekcji zaplanowano dyskusję. Misją Akademii jest zainteresowanie widzów wszystkich pokoleń filmem dokumentalnym, gatunkiem kina niezwykle popularnym na świecie. 

Film dokumentalny jest podróżą, a emerytura to doskonały czas na podróżowanie! Z myślą o seniorach przygotowaliśmy cykl comiesięcznych spotkań, w którym zaprezentujemy najlepsze filmy dokumentalne ostatnich lat oraz stworzymy przestrzeń do rozmowy o nich. Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. relacje między człowiekiem a naturą czy wpływ postępu cywilizacyjnego na poziom szczęścia. Będzie o pszczołach, o miłości, o lasach tropikalnych czy o pamięci. Proponowane przez nas filmy, dzięki pięknym zdjęciom i fascynującym historiom, dowodzą, że dokument to nie tylko doskonałe źródło wiedzy, ale przede wszystkim
skończone dzieło sztuki.

Spotkania po projekcji poprowadzą filmoznawczynie, doktorantki Uniwersytetu Gdańskiego i członkinie Pracowni Badań Produkcyjnych i Nowej Historii Kina, Paulina Pohl i Krystyna Weiher-Sitkiewicz. Liczymy, że uczestnicy Akademii, zauroczeni światem, który zaprezentujemy na dużym ekranie, chętnie będą się dzielić własnym życiowym doświadczeniem.

Filmy, które trafią do programu Akademii, pochodzą z Millennium Docs Against Gravity Film Festiwal, jednego z największych festiwali filmów dokumentalnych na świecie, którego pierwsza trójmiejska edycja odbyła się w tym roku w Gdyńskim Centrum Filmowym i cieszyła się ogromnym powodzeniem widzów. Wtedy właśnie zainaugurowaliśmy Akademię Dokumentalną dla Seniorów. 

Program pierwszego semestru

24 października 2016 roku: „Kraina szczęścia”
16 listopada 2016 roku: „Nie opuszczaj mnie”
14 grudnia 2016 roku: „Kucharze historii”
11 stycznia 2017 roku „Spotkania na krańcach świata”

Zajęcia Akademii Dokumentalnej dla Seniora odbywają się w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali Goplana, o godzinie 10.30. Wstęp: 10 złotych.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z prowadzącą spotkania, Pauliną Pohl:akademia@againstgravity.pl, tel: 793 433 767.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola