Wydarzenia
9 filmów w Kinie Studyjnym GCF za 90 zł
9 filmów w Kinie Studyjnym GCF za 90 zł

Urodzinowa promocja. Prezent dla kinomanów na 90-lecie Gdyni. 

Z okazji 90 urodzin Gdyni widzowie najmłodszego kina w mieście za karnet na 9 filmów zapłacą 90 złotych. Z promocji w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego można skorzystać przez 90 dni. Wspominając przy okazji dawne kina Gdyni…

Kino Studyjne GCF działa codziennie, a w weekendy proponuje blisko 20 seansów w ciągu dnia. Do dyspozycji widzów są trzy sale: Warszawa, Goplana, Morskie Oko. Gdynianie dobrze wiedzą, że ich nazwy to pamiątka po gdyńskich kinach z dawnych lat.

Największa, sala Warszawa dla 227 widzów, upamiętnia zamknięte pod koniec ubiegłego stulecia kino, które mieściło się w centrum miasta, przy ulicy Świętojańskiej. Nowa sala kinowa może również pełnić funkcję teatralną i koncertową. Sala Goplana, z widownią na 96 miejsc, przypomina swą nazwą kino, które do lat 90. funkcjonowało przy ulicy Żeromskiego.

Nazwa najbardziej kameralnej sali, Morskie Oko, przywołuje pamięć o przedwojennym gdyńskim kinoteatrze. Legendarny budynek, zburzony później podczas wojny, mieścił się niedaleko śródmiejskiej plaży, na końcu dzisiejszej ulicy Armii Krajowej. W 1930 roku odbyła się tu premiera filmu „Wiatr od morza”, zrealizowanego na podstawie powieści Stefana Żeromskiego.

Morskie Oko_archiwum.jpg

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. 

Wszystkie sale nowoczesnego Kina Studyjnego Gdyńskiego Centrum Filmowego są wyposażone w wygodne fotele oraz wysokiej klasy projektory 4K oraz nagłośnienie 7.1. W repertuarze dominują filmy polskie i europejskie. Są również interesujące premiery kina dokumentalnego oraz propozycje dla dzieci i młodzieży.

Urodzinowy karnet promocyjny – na 9 filmów za 90 złotych – dostępny będzie w kasie Kina Studyjnego GCF od 1 do 29 lutego. Można go wykorzystać w ciągu 90 dni od daty zakupu.

Kontakt: tel. +48 712 46 14, kino@gcf.org.pl.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola