Wydarzenia
40. Forum Wokół Kina
40. Forum Wokół Kina

Największa w Polsce branżowa impreza środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów.

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni zaprasza na jubileuszowe, 40. Forum Wokół Kina. Impreza środowiska związanego z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów w Polsce odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym, od 8 do 10 grudnia 2015 roku.

Forum Wokół Kina skierowane jest do właścicieli i operatorów kin tradycyjnych, studyjnych, multipleksów oraz dystrybutorów filmowych, producentów sprzętu kinowego i usługodawców związanych z rynkiem kinowym.

Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni powstała w 2005 roku. Jej fundatorami są Samorząd Województwa Pomorskiego, Gmina Gdynia i Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Pomorska Fundacja Filmowa wspomaga rozwój wszystkich dziedzin sztuki filmowej i piśmiennictwa filmowego oraz pomaga w rozwoju artystycznym i zawodowym twórców filmowych. Fundacja jest organizatorem Festiwalu Filmowego w Gdyni, prowadzi Gdyńską Szkołę Filmową oraz szereg innych działań edukacyjnych w zakresie sztuki filmowej.

Pomorska Fundacja Filmowa prowadzi Gdyńskie Centrum Filmowe, mieszczące się w nowo otwartym obiekcie w sercu Gdyni w pobliżu Teatru Muzycznego oraz plaży miejskiej. Obok trzysalowego kina studyjnego są w nim siedziba Fundacji, Gdyńska Szkoła Filmowa, galeria z księgarnią filmową, Restauracja Vertigo i Kawiarnia FaBuła. Nazwy sal kinowych nawiązują do nieistniejących kin gdyńskich: Warszawy, Goplany i Morskiego Oka. Przy ich budowie szczególnie wiele uwagi poświęcono akustyce i nagłośnieniu oraz najwyższym parametrom obrazu dzięki projektorom 4K. Sale mogą łącznie pomieścić 368 osób.

OFERTA REKLAMOWA


GDYŃSKIE CENTRUM FILMOWE – ZDJĘCIA.pdf


Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola