Wydarzenia
28 Times Cinema
28 Times Cinema

Zostań kinowym Ambasadorem Polski i pojedź na Festiwal Filmowy w Wenecji!

Masz od 18 do 25 lat i regularnie chodzisz do kina? Potrafisz ciekawie pisać o swojej filmowej pasji? Płynnie mówisz i piszesz po angielsku? Jeśli tak, zgłoś się do programu „28 TIMES CINEMA”. Sieć kin Europa Cinemas po raz kolejny wybierze spośród młodych Europejczyków 28 miłośników kina i nagrodzi ich zaproszeniem na Festiwal Filmowy w Wenecji! Możesz być jednym z nich.

28 TIMES CINEMA to program, który już od dziewięciu lat realizuje międzynarodowa sieć kin Europa Cinemas, we współpracy z Parlamentem Europejskim przyznającym nagrodę LUX oraz Giornate degli Autori. 

Co roku spełniają się marzenia 28 młodych wielbicieli filmu, którzy mogą wziąć udział w prestiżowym weneckim festiwalu. Co więcej, dołączają oni do jury Giornate degli Autori, by wspólnie wyłonić zwycięzcę nagrody dla najlepszego filmu.

Gdyńskie Centrum Filmowe, należące do sieci Europa Cinemas, zaprasza do udziału w konkursie wyłaniającym „Ambasadora 28” w każdym z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Poszukiwane są osoby w wieku od 18 do 25 lat , żywo zainteresowane filmem i często bywające w kinie. Kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie, by móc aktywnie uczestniczyć między innymi w spotkaniach i dyskusjach z filmowcami. W konkursie nie mogą uczestniczyć osoby zatrudnione jako stali pracownicy kina.

Do poniedziałku, 15 kwietnia 2019 roku należy przesyłać zgłoszenia na adres: 28timescinema@gcf.org.pl .

Zgłoszenie musi zawierać dwa elementy:

1. Krótkie nagranie filmowe (video selfie) rozpoczynające się od słów: „Co kocham w kinie…’’ (What do I love in cinema…)

· wypowiedź w języku angielskim ;

· wysoka rozdzielczość (Full HD: 1920×1080 px) z doskonałą jakością dźwięku;

· czas trwania: do 30 sekund ;

· w nagraniu konieczne informacje: imię i nazwisko oraz kraj pochodzenia .

Liczą się kreatywność i świetny angielski! Nagrania należy przesłać poprzez Wetransfer.

Inspiracja: na kanale Europa Cinemas w serwisie Vimeo można obejrzeć nagrania video selfie z 2017 roku. KLIKNIJ

2. Formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny TUTAJ.

Należy wypełnić go w języku angielskim, udzielając odpowiedzi na wszystkie pytania. Niekompletne formularze zostaną odrzucone.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Gdyńskie Centrum Filmowe wskaże trójkę rekomendowanych kandydatów.

Europa Cinemas wraz z Nagrodą LUX i Giornate degli Autori wyłoni 28 Ambasadorów , reprezentujących kraje członkowskie Unii Europejskiej.

Uwaga! W programie bierze udział kilka różnych kin z tego samego kraju, w związku z czym nie ma gwarancji, że wybrany zostanie kandydat rekomendowany przez Gdyńskie Centrum Filmowe.

Wybrani Ambasadorzy będą musieli zobowiązać się do następujących czynności:

· obecności w Wenecji od wtorku 27 sierpnia do niedzieli 8 września 2019 roku;

· pełnienia funkcji członka jury Giornate degli Autori;

· obejrzenia wszystkich filmów (około 15) prezentowanych w konkursie Giornate degli Autori i Nagrody Lux 2019; uczestnicy otrzymają bilety wstępu na festiwal (bilety dla uczestników programu gwarantują pierwszeństwo wejścia na seanse Giornate degli Autori);

· udziału w dyskusjach i debatach z twórcami filmów i innymi gośćmi;

· tworzenia treści na stronę internetową Europa Cinemas oraz do mediów społecznościowych;

· napisania jednej krótkiej notatki (pocztówki) dziennie na potrzeby mediów społecznościowych Europa Cinemas;

· pełnienia funkcji Ambasadora Nagrody filmowej LUX podczas wydarzeń organizowanych po Festiwalu Filmowym w Wenecji w kraju pochodzenia uczestnika.

Parlament Europejski zapewnia zakwaterowanie oraz organizację podróży uczestników, a także pokrywa ich koszty przez cały czas trwania wydarzenia (13 dni). Europa Cinemas zobowiązuje się do zapewnienia wyżywienia uczestnikom. Planowana data przyjazdu to wtorek 27 sierpnia, a data powrotu – niedziela, 8 września 2019 roku.

Kontakt w Gdyni: (58) 712 46 12

Więcej informacji można znaleźć na stronach Europa Cinemas oraz programu 28 TIMES CINEMA.

28 times cinema photo.jpg

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola