Wydarzenia
100-LECIE WARNER BROS | WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA
100-LECIE WARNER BROS | WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

 

Wyprodukowali CasablankęBullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca – wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

 

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

 

Już od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.Siódmy już tytuł z jubileuszowego cyklu – WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA – zaprezentujemy pod koniec lipca!

 

25 lipca (wtorek), godz. 18:00 | Bilety już w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

 

To kwintesencja amerykańskiego filmu, klasyk zarówno dla Nowego Hollywood, jak i gatunku dziennikarskiego śledztwa, a przy tym ponadczasowa historia, oparta na autentycznych wydarzeniach dotyczących afery Watergate. Robert Redford i Dustin Hoffman łączą w sobie precyzyjnie odpowiednie ilości grozy i zapału jako reporterzy Washington Post.

Film zdobył 8 nominacji do Oscara.

 

 

Reżyseria: Alan J. Pakula | Rok produkcji: 1976

 

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola