Wydarzenia
100-LECIE WARNER BROS | WEJŚCIE SMOKA
100-LECIE WARNER BROS | WEJŚCIE SMOKA

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

 

Wyprodukowali CasablankęBullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

 

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

 

Już od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.

 

Szósty tytuł z jubileuszowego cyklu – WEJŚCIE SMOKA – zaprezentujemy w pierwszej połowie lipca!11 lipca (wtorek), godz. 18:00 | Bilety już w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

 

Ostatni film w karierze nieodżałowanego Bruce’a Lee. W Wejściu smoka bohater grany przez hongkońskiego gwiazdora trafi na prywatną wyspę gubernatora Hana, gdzie weźmie udział w brutalnym turnieju. Występ w zawodach stanowi pretekst do znalezienia dowodów na nielegalną działalność organizatora, którego podejrzewa się o czerpanie korzyści z przemytu opium i prostytucji. Lee podchodzi do swojego zadania tym bardziej gorliwie, że ma z Hanem do wyrównania rachunki sprzed lat…

 

Reżyseria: Robert Clouse | Rok produkcji: 1972

 

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola