Wydarzenia
100-LECIE WARNER BROS | URODZENI MORDERCY
100-LECIE WARNER BROS | URODZENI MORDERCY

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

 

Wyprodukowali CasablankęBullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca – wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

 

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

 
Od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię. Dziesiąty tytuł z jubileuszowego cyklu – URODZENI MORDERCY  – w reżyserii Olivera Stone’a zaprezentujemy na początku września!

 

8 września (piątek), godz. 18:00 | Bilety wkrótce w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

 

Mickey Knox i jego żona Mallory podróżują słynną autostradą 666 – kochają się i mordują, urządzając krwawe jatki w przydrożnych barach, obskurnych motelach. Nie robią tego dla pieniędzy czy z chęci zemsty, a wyłącznie dla własnej przyjemności. W krwawym rajdzie przez Amerykę parze tytułowych „urodzonych morderców” towarzyszą wszędobylskie, ale i wszechpotężne media. Szybko stają się ich bohaterami, wręcz ulubieńcami. Coraz więcej ludzi pasjonuje się ich morderczymi wyczynami, słuchając mrożących krew w żyłach bezpośrednich relacji z miejsca zbrodni. Słupki zainteresowania wyczynami psychopatycznej pary ciągle rosną. Okazuje się, że ludzie uwielbiają takie opowieści, okrucieństwo znakomicie się sprzedaje. Ofiarami Knoxów stają się przypadkowo napotkane osoby. Zawsze zostawiają jednego żywego świadka swych czynów, by mógł opowiedzieć spragnionym nowych wieści fanom o ich kolejnych wyczynach. Świat nie dał im nigdy żadnych szans, więc w ten sposób na nim się odgrywają. To jest ich bunt.

 

Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji film otrzymał:

  • Nagrodę Specjalną Jury 
  • Nagrodę im. Francesco Pasinettiego dla najlepszej aktorki Juliette Lewis

Reżyseria: Oliver Stone  | Rok produkcji: 1994

 

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola