Wydarzenia
100-LECIE WARNER BROS | SOK Z ŻUKA
100-LECIE WARNER BROS | SOK Z ŻUKA

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

Wyprodukowali Casablankę, Bullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca – wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię. Dwunasty tytuł z jubileuszowego cyklu – SOK Z ŻUKA – w reżyserii Tima Burtona zaprezentujemy w pierwszej połowie października!

10 października (wtorek), godz. 18:00 | Bilety wkrótce w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

Film opowiada historię dwóch (od niedawna) duchów: Adama Maitlanda (Alec Baldwin) i jego żony Barbary (Geena Davis). Małżeństwo po śmierci zamierza wrócić do swego domku, jednak okazuje się, że został on zajęty przez rodzinę miłośników sztuki, którzy zamienili rezydencję w muzeum, zastawione rzeźbami. Adam i Barbara zwracają się z prośbą o pomoc do tajemniczego i zarazem odpychającego upiora i bioegzorcysty, znanego jako Beetlejuice (Michael Keaton). Bioegzorcysta to odwrotność normalnego egzorcysty: Wynajmują go duchy, aby przepędził śmiertelników. Beetlejuice, obdarzony dość osobliwym poczuciem humoru, zaczyna planować, jak pozbyć się niechcianych natrętów.

Reżyseria: Tim Burton | Rok produkcji: 1988

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola