Wydarzenia
100-LECIE WARNER BROS | BONNIE I CLYDE
100-LECIE WARNER BROS | BONNIE I CLYDE

Razem ze Stowarzyszeniem Kin Studyjnych świętujemy 100. urodziny Warner Bros!

Wyprodukowali CasablankęBullita i Chłopców z ferajny, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my – Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Już od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.

Czwarty tytuł z jubileuszowego cyklu – BONNIE I CLYDE – zaprezentujemy na początku czerwca!

6 czerwca (wtorek), godz. 18:00 | Bilety już w sprzedaży w kasie kina GCF lub na naszej stronie w zakładce REPERTUAR.

Zmieniający paradygmaty klasyk amerykańskiego kina w reżyserii Arthura Penna, którego siła rażenia nadal odbija się w filmach sensacyjnych, dziesiątki lat po premierze. W czasach Wielkiego Kryzysu, podróżując przez południowy Zachód Ameryki, Clyde Barrow i Bonnie Parker rozpoczynają wspólną, przestępczą drogę. Nikomu nie chcą wyrządzić żadnej krzywdy. Pragną jedynie przygody – i siebie nawzajem. Oboje wzbudzają sympatię, z czasem zaczynamy lubić ich coraz bardziej. Jednak nikt z nas nie był przygotowany na taką dawkę przemocy.

Reżyseria: Arthur Penn | Rok produkcji: 1967

Szczegółowy HARMONOGRAM kolejnych projekcji dostępny TUTAJ!\

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola