Wystartowaliśmy!
Wystartowaliśmy!

Za nami pierwsze projekcje filmowe zorganizowane w ramach projektu MŁODZI W CENTRUM KINA!

 

W mijającym tygodniu uczestnicy projektu z gdyńskich, jarocińskim i elbląskich szkół mieli możliwość obejrzeć przedpremierowo trzy najnowsze produkcje kina europejskiego.

 

Najmłodsi kinomani obejrzeli „Uwolnić Poly”, francusko-belgijską koprodukcję familijną, opowiadającą historię dziesięcioletniej Cecile i jej wyjątkowej relacji z Poly – uroczym kucykiem o niesamowitych zdolnościach.

 

Grupa w wieku 12-15 lat miała okazję zobaczyć premierowo film „Comedy Queen”, uhonorowany nagrodą Kryształowy Niedźwiedź na tegorocznym festiwalu Berlinale. Szwedzka produkcja przedstawia losy Saszy, marzącej o tym, by zostać tytułową „comedy queen”.

 

Z kolei licealiści w ramach pierwszej projekcji MŁODZI W CENTRUM KINA uczestniczyli w seansie „The Silent Twins”, dramatu nagrodzonego Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyserka Agnieszka Smoczyńska tym razem opowiada autentyczną historię bliźniaczek z Walii – June i Jennifer Gibbons – które przestają komunikować się ze światem.

 

Po swoich seansach każda z grup spotkała się z dr. Krzysztofem Stachurą, socjologiem z Uniwersytetu Gdańskiego, by wspólnie porozmawiać o wrażeniach i emocjach, jakie wywołały w nich filmy. Uczennice i uczniowie mogli także pisemnie zrecenzować obejrzane tytuły w specjalnie przygotowanych dla nich Dziennikach młodego kinomana. Wyjątkowe notatniki z pewnością przydadzą im się także przy kolejnych seansach zorganizowanych w ramach projektu MŁODZI W CENTRUM KINA.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola