Półmetek projektu „Młodzi w centrum kina”
Półmetek projektu „Młodzi w centrum kina”
Sami nie wiemy, jak to możliwe, ale… jesteśmy już na półmetku projektu MŁODZI W CENTRUM KINA! Zakończyliśmy właśnie trzeci etap naszych działań, podczas których nasi uczestnicy nie tylko zobaczyli kolejne filmy europejskie, ale wzięli także udział w wyjątkowych warsztatach i spotkaniach.
 
W ramach połówkowej fazy projektu najmłodsi widzowie obejrzeli „Yuku i magiczny kwiat” – animowaną koprodukcję belgijsko-francuską, uczniowie klas 6-8 zobaczyli film „Świat Bustera” z Danii, natomiast licealiści wzięli udział w seansie „W trójkącie”, nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes i nominowanego do Oscarów w trzech kategoriach.
 
Pokazom filmowym towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Najmłodsze grupy z Gdyni i Jarocina poznawały tajniki animacji poklatkowej. Starsza młodzież wzięła udział w warsztatach o kinie europejskim, zorganizowanych przez Paulinę Pohl z Domu Filmowego. Najstarsi uczestnicy projektu mieli natomiast okazję spotkać się z Michałem Oleszczykiem, krytykiem filmowym i autorem podcastu SpoilerMaster – Podcast do słuchania po seansie, z którym dzielili się swoimi wrażeniami po pokazie najnowszego obrazu Rubena Östlunda.
 
Opiniami MŁODYCH W CENTRUM KINA o kolejnych obejrzanych tytułach podzielimy się już wkrótce.
Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola