Ostatnie projekcje, ostatnie warsztaty, końcowe wnioski… czyli szósta faza projektu
Ostatnie projekcje, ostatnie warsztaty, końcowe wnioski… czyli szósta faza projektu

Za nami końcowe seanse filmów w ramach projektu MŁODZI W CENTRUM KINA. Na uczestników czekały także ostatnie warsztaty i atrakcje towarzyszące pokazom filmowym.

 

Podobnie jak licealiści podczas piątej fazy projektu, tym razem w Gdyńskim Centum Filmowym spotkali się młodsi uczestnicy badań – uczniowie ze szkół podstawowych w Gdyni, Jarocinie i Elblągu. Wspólnie wzięli udział w pokazie filmu „Lato, kiedy nauczyłam się latać” – swoim ostatnim badawczym seansie, a następnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich warsztatach z krytyki filmowej i warsztatach animacji poklatkowej w Gdyńskim Centrum Animacji. Dzieci i młodzież z Jarocina i Elbląga miały również okazję zwiedzić Gdynię i jej kulturalne atrakcje – Muzeum Miasta Gdyni i Teatr Muzyczny. Nie obyło się także bez spaceru po budynku Gdyńskiego Centrum Filmowego.

 

Z kolei ostatnim filmem, który w ramach projektu obejrzeli najstarsi uczestnicy z liceum, była włosko-belgijsko-francuska koprodukcja „Osiem gór”, uhonorowana Nagrodą Jury w Cannes w 2022 roku.

 

Ponieważ pokazy i warsztaty zrealizowane w ramach szóstej fazy projektu, były jednocześnie ostatnimi spotkaniami z uczestnikami pierwszej edycji MŁODYCH W CENTRUM KINA, na zakończenie naszej wspólnej filmowej przygody każdy z uczestników otrzymał imienny dyplom oraz nawiązujący do projektu drobny upominek.

 

MŁODZI W CENTRUM KINA – fajnie, że byliście z nami! Dziękujemy Wam za ten wspólny czas!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola