Kreatywne warsztaty dla MŁODYCH W CENTRUM KINA w Gdyni
Kreatywne warsztaty dla MŁODYCH W CENTRUM KINA w Gdyni
W ramach projektu MŁODZI W CENTRUM KINA uczennice i uczniowie nie tylko mają okazję przedpremierową oglądać najnowsze produkcje kina europejskiego. Uczestniczą także w wyjątkowych warsztatach tematycznych, podczas których mają szansę poznać bliżej kulisy powstawania filmów.
 
W ostatnich dniach klasy z gdyńskich szkół wzięły udział w filmowych warsztatach dopasowanych tematycznie do ich grupy wiekowej.
 
Klasa VII A poznawała techniki animacji poklatkowej w Gdyńskim Centrum Animacji. Podczas zajęć uczniowie tworzyli krótkie filmy animowane, których tematykę wybieli zgodnie z własnymi upodobaniami. Korzystali przy tym z tabletów i specjalnej aplikacji do realizacji animacji poklatkowej. Ta multimedialna technika pozwoliła im dotknąć zagadnień związanych z całym procesem powstawania filmu – od scenariusza po udźwiękowienie. Tym samym podczas warsztatów mogli połączyć elementy pracy kreatywnej z wykorzystaniem filmowej technologii.
 
Licealiści i licealistki wzięli udział w warsztacie poświęconym filmowi i fotografii, najpopularniejszymi obok muzyki współczesnym środkom wyrazu. Wspólnie z prowadzącym zajęcia Sławomirem Pultynem rozmawiali o tym, dlaczego z konsumenta kultury warto stać się jej twórcą i jak postawić pierwsze kroki w tej dziedzinie.
 
Najmłodszych uczestników projektu czekała wizyta w studiu filmowym Gdyńskiej Szkoły Filmowej, gdzie uczyli się sztuki fotografii z wykorzystaniem krótkiej ekspozycji, pozwalającej na zamrożenie ruchu fotografowanych osób. Podczas zajęć uczestnicy stworzyli wykreowane przez siebie wyjątkowe autoportrety.


Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola