Kolejne seanse za nami!
Kolejne seanse za nami!

2/3 za nami! Jesteśmy już po dwóch z trzech cyklów seansów, realizowanych w ramach projektu MŁODZI W CENTRUM KINA w semestrze zimowym bieżącego roku szkolnego.

 

Młodsi uczestnicy projektu podczas swojego drugiego seansu oglądali film „Mecz o wszystko”, niderlandzką produkcję familijną w reżyserii Camiela Schouwenaara. Obraz, wyróżniony na Zlín International Film Festival for Children and Youth, przedstawia historię trenującego piłkę nożną Dylana, który nagle musi zacząć poruszać się na wózku. Dzięki wsparciu najbliższych chłopiec odnajduje jednak w sobie motywację do działania, a jego ograniczenia niespodziewanie stają się jego niezwykłą siłą.

 

Licealiści z Gdyni, Jarocina i Elbląga uczestniczyli w projekcji nowego francuskiego dramatu „Na pełny etat”, nagrodzonego na ubiegłorocznym Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. Reżyser Éric Gravel w swoim nowym dziele opowiada losy Marie, która mimo przeszkód pojawiających się na jej życiowej drodze, postanawia zawalczyć o siebie i lepsze jutro.

 

Podczas seansów wszystkie klasy otrzymały specjalne certyfikaty zaświadczające o ich udziale w projekcie MŁODZI W CENTRUM KINA.

 

Uczestnicy wypełnili także ankiety, w których anonimowo podzielili się swoimi opiniami o obejrzanych filmach. Wśród pytań pojawiły się także te z ogólnej wiedzy o filmie – np. o ulubionego aktora, reżysera czy ulubioną postać filmową. Nie możemy podzielić się jeszcze w pełni wynikami przeprowadzonych badań, ale zdradzimy, że wśród najstarszych uczestników projektu mamy sporą grupę fanów twórczości pewnego charakterystycznego amerykańskiego reżysera…

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola