JAKIE FILMY POWINNO SIĘ KRĘCIĆ CZYLI CZWARTY ETAP PROJEKTU MŁODZI W CENTRUM KINA
JAKIE FILMY POWINNO SIĘ KRĘCIĆ CZYLI CZWARTY ETAP PROJEKTU MŁODZI W CENTRUM KINA

Druga połowa lutego i początek marca upłynęły nam na realizacji czwartego etapu projektu MŁODZI W CENTRUM KINA. Nasi uczestnicy wzięli udział w kolejnych seansach nowości z kina europejskiego oraz filmowych warsztatach z Joanną Skorek-Zabłocką i Pawłem Czarzastym.

 

W ramach czwartego etapu najmłodsi MŁODZI W CENTRUM KINA obejrzeli kolejną część przygód Lassego i Mai, czyli „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona”. Klasy VI i VII uczestniczyły w projekcji filmu „Zamek” – litewsko-irlandzkiego dramatu w reżyserii Liny Lužytė. To opowieść o trzynastoletniej Monice, która wraz z mamą i babcią emigruje z Litwy do Dublina i walczy o realizację swojego marzenia, jakim jest zostanie muzykiem. Najstarsi uczestnicy projektu MŁODZI W CENTRUM KINA mieli okazję premierowo obejrzeć „Blisko” – nagrodzoną w Cannes i nominowaną do tegorocznych Oscarów w kategorii Najlepszy film międzynarodowy koprodukcję Belgii, Holandii i Francji, przedstawiającą historię przyjaźni dwóch nastoletnich chłopców.

 

Po seansach filmów na licealistów czekał Paweł Czarzasty – reżyser i autor efektów specjalnych – który wprowadził młodzież w tajniki dubbingu. Z kolei młodsi uczniowie wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez Joannę Skorek-Zabłocką – filmoznawczynię i edukatorkę filmową, prezeskę Fundacji „KinoSzkoła”. Podczas spotkań uczestniczyli w „challenge’u”, w ramach którego wspólnie zastanawiali się nad tym, jakie filmy reżyserzy powinni kręcić dla dzieci i młodzieży oraz jakie czynniki decydują o tym, że poszliby do kina na film danego gatunku. Niekwestionowanymi liderami wśród ich odpowiedzi były horrory, kryminały, filmy fantasy oraz science-fiction, duże uznanie wzbudziły także komedie. Wśród czynników decydujących o atrakcyjności filmów znalazły się natomiast akcja, zagadki i „trudne tematy”.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola