ZWIERZENIA NASTOLATKÓW (16. FESTIWAL FILMOWY MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY)
ZWIERZENIA NASTOLATKÓW (16. FESTIWAL FILMOWY MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY)

To film o dojrzewaniu, które ma miejsce w pokojach sześciu nastolatków. Tworzą go w całości nagrane przez nich filmy umieszczone na YouTubie. Oglądamy tu jednak nie promujące się w ten sposób nastoletnie gwiazdy, lecz zwykłych nastolatków z różnych stron świata rozmawiających z każdym, kto tylko chce ich słuchać. Wszyscy wybrali kamerę zamiast notesu do nagrywania swoich intymnych dzienników.

Arieh, 12-letni chłopiec, uwielbia stylizację i makijaż. Lydia kwestionuje swoją płeć i zaczyna zmieniać się w chłopca – Liama. Rachel codziennie zmaga się z anoreksją, a Lina jest muzułmanką i walczy z uprzedzeniami. Z kolei Ryan jest uroczym, prostym nastolatkiem z Azji, który żyje dla muzyki, a 15 letnia Sabrina jest w ciąży i próbuje się z tym faktem oswoić.

Dzięki krzyżowemu montażowi tych filmików, a także ukazaniu komentarzy widzów na temat tych nagrań, jednostkowy los każdego z nastolatków wpleciony zostaje w jedną wspólną podróż ukazującą życie współczesnego nastoletniego everymana i jego drogę od dzieciństwa do dorastania. Ciekawy pod względem wizualnym i narracyjnym film ukazuje nie tylko kalejdoskop zachowań okresu dojrzewania lecz również świat kilku odważnych nastolatków, który okazuje się trudny, ale jednocześnie porywający i niezwykle inspirujący.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola