WOJCIECH JAGIELSKI – WRAZLIWOŚĆ NA WOJNIE (FESTIWAL WRAŻLIWY)

Wojciech Jagielski jest jednym z najwybitniejszych polskich pisarzy i reporterów wojennych. Dziennikarz, reportażysta długoletni publicysta Gazety Wyborczej, współpracował także min. z Tygodnikiem Powszechnym, Polską Agencją Prasową, Le Monde i BBC.Autor takich książek jak: Dobre miejsce do umierania, Modlitwa o deszcz, Wieże z kamienia, Nocni wędrowcy, Wypalanie traw, Wszystkie wojny Lary i ostatnio wydanej: Na wschód od zachodu.Wielokrotnie nagradzany wyróżnieniami literackimi i narodowymi.
Rozmowa o roli wrażliwości w pracy reportera i jego współpracy z fotoreporterem na froncie.Spotkaniu towarzyszy pokaz fotografii Krzysztofa Millera- wieloletniego współpracownika Wojciecha Jagielskiego i wspomnienie o nim - wyjątkowym, uważnym, bezkompromisowym człowieku i fotoreporterze.Krzysztof Miller miał swój własny styl pracy i pokazywania tego, co dzieje się na wojnie z perspektywy zwykłych ludzi.Opublikował książkę „ 13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego”. W 2012 powstał film dokumentalny pt. W oku Boga, autorstwa Wojciecha Królikowskiego, poświęcony pracy fotoreporterskiej Krzysztofa Millera. W 2014 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.Przez kilka lat zmagał się zespołem stresu pourazowego. 9 września 2016 roku popełnił samobójstwo.Dziś wspominamy go jako człowieka i fotoreportera, którego wrażliwość może być inspiracją dla wielu twórców.Po pokazie do nabycia będzie ostatni album z fotografiami Krzysztofa Millera.

Bilety 30 PLN TWÓJ UDZIAŁ POMAGA! Dochód z festiwalowych przeznaczony jest na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom - podopiecznym Fundacji Zostaw Swój Ślad i dziecięcym hospicjom domowym.Partnerem wydarzenia jest kancelaria Podniesiński i Wspólnicy Adwokacji i Radcowie Prawni.Bilety na spotkanie: 40 PLN – TWÓJ UDZIAŁ POMAGA! Dochód z wydarzeń festiwalowych przeznaczony jest na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom - podopiecznym Fundacji Zostaw Swój Ślad i dziecięcym hospicjom domowym.  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę