SZTUKA W CENTRUM | Jeff Koons. Portret intymny | PREMIERA
Thumbnail
SZTUKA W CENTRUM | Jeff Koons. Portret intymny | PREMIERA

OD LAT: 15 | PRODUKCJA: USA

 

To nie tylko film dokumentalny. To przede wszystkim niezwykła podróż do wnętrza umysłu najbardziej kontrowersyjnego artysty naszych czasów.

 

Jeff Koons jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej wpływowych, popularnych i kontrowersyjnych artystów ostatnich 30 lat. Film odsłania ukryte mechanizmy stojące za człowiekiem, artystą i marką. To intymna eksploracja świadomości Jeffa Koonsa, mająca na celu odkrycie jego motywów oraz źródeł jego niepowtarzalnej wizji świata.
Dzięki wyłącznemu dostępowi do domu rodzinnego Koonsów w Pensylwanii twórcy filmu mogą ukazać codzienne życie rozchwytywanego artysty. Podażają za nim również do Nowego Jorku, do jego ogromnego studia, w którym pracują dziesiątki malarzy, rzeźbiarzy i grafików, a następnie, w ślad za jego głośnymi wystawami w 2021 roku, do Kataru i Europy oraz na grecką wyspę Hydra.
Członkowie rodziny Koonsa, kuratorzy, właściciele galerii oraz artyści, tacy jak Julian Schnabel (Basquiat – taniec ze śmierciąMotyl i skafanderVan Gogh. U bram wieczności), opiszą świat i życie prywatne Koonsa, a także przybliżą nam jego osobę.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola