Stambuł bez smyczy
Stambuł bez smyczy

12.09 | godz. 12:00 | sala Goplana – seans ze spotkaniem |

Kto nie lubi historii opowiadanych z punktu widzenia czworonogów? Tym razem bezdomne psy oprowadzają nas po Stambule – gigantycznej metropolii, w której żyje ich bardzo wiele a przetrwanie każdego dnia wymaga walki. Choć trzeba przyznać, że ludzcy mieszkańcy stolicy Turcji są raczej sympatycznie nastawieni do bezpańskich zwierzaków. Poznajemy trzech bohaterów. Zaciekle broniący swojej niezależności Zeytin oprowadza nas po mieście nocą, opiekuńczy Nazar łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi, zaś szczeniaczek Kartal znajduje schronienie w ramionach bezdomnego nastolatka wdychającego klej. Niestety, nie wszystkie historie będą miały szczęśliwe zakończenie. Nasi bohaterowie zaprzyjaźniają się z grupą młodych Syryjczyków, którzy, tak jak oni, nie mają dachu nad głową. Po raz kolejny widzimy, jak wspaniała może być więź człowieka z czworonogiem. Poruszający i świetnie zrealizowany film Elizabeth Lo otrzymał Nagrodę dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Międzynarodowego podczas ostatniej edycji festiwalu Hot Docs w Toronto.

 

”Stray” follows three stray dogs as they embark on journeys in Istambul. Zeytin, Nazar and Kartal befriend a group of homeless Syrian teenage boys.

Po filmie STAMBUŁ BEZ SMYCZY, reż. Elizabeth Lo odbędzie się spotkanie „Życie z psem w mieście” z Martą Michtą, behawiorystką i specjalistką zachowań zwierząt towarzyszących.

W języku polskim.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazje dowiedzieć się, czy miasto jest odpowiednim miejscem do życia dla psów oraz jak stworzyć z nimi funkcjonalną więź. Poznają sposoby komunikowania się ze zwierzęciem oraz receptę na uzyskanie i utrwalenie u nich dobrych nawyków.

Gościni:

Marta Michta – technik weterynarii, behawiorystka i specjalistka zachowań zwierząt towarzyszących. Jest również założycielką organizacji „Zwierz mi się”, w której odbywają się szkolenia psów, terapie zaburzeń zachowań psów i kotów oraz prowadzony jest domowy hotel dla zwierząt i Weterynaryjne Centrum Zdrowia.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola