SPOTKANIA Z REPORTERAMI – POLSKA POD JEDNYM ADRESEM – KRZYSZTOF STORY (FESTIWAL WRAŻLIWY)

Objechać Polskę rowerem , by w każdej miejscowości odwiedzić ten sam adres. Krzysztof Story podczas kilku wypraw spędził w drodze ponad 4 miesiące, na rowerze przejechał ponad 6000 kilometrów i dotarł do każdego z 16 województw. Wszędzie próbował odnaleźć tę samą ulicę i ten sam numer domu. Do obcych drzwi zapukał 150 razy. Zbierał historie tych, którzy za nimi mieszkają.Rozmawiał z pielęgniarkami i chorymi, z nauczycielami i pijakami, żołnierzami i artystami, biednymi i bogatymi, starymi i młodymi, na wsiach i w miastach. Przede wszystkim słuchał tego, co mają do powiedzenia Polacy zza przypadkowych drzwi.Podczas spotkania będziemy mogli także zobaczyć znakomite zdjęcia, które swoim bohaterom zrobił Krzysztof podczas tej niebanalnej podróży.

Projekt dostał Nagrodę Dziennikarzy na Kolosach 2017. A za reportaż, opowiadający o tej podróży pt. „Adres Polska” Krzysztof Story otrzymał główną nagrodę na naszym festiwalu w 2018 roku, w kategorii „Reportaż prasowy – debiut”.

#ZaDrzwiami to moja reporterska podróż przez Polskę. Wybrałem jeden przypadkowy adres. Konkretna ulica i numer domu. W podróży szukałem go w każdej kolejnej wsi i miasteczku. Pukałem do drzwi i rozmawiałem z ludźmi.#ZaDrzwiami opowiadam:· Kim jest Polak zza przypadkowych drzwi?· Czy zawsze trzeba jechać daleko?· Czy warto rozmawiać z obcymi ludźmi?

Krzysztof Story - dziennikarz, który dużo podróżuje. Współpracuje z "Tygodnikiem Powszechnym", spotkać można go w magazynach podróżniczych i górskich. Chciałby żyć wiecznie, póki co wiecznie brakuje mu czasu. W podróży szuka piękna natury i ciekawych spotkań, ale lubi też po prostu patrzeć na świat przez okno pociągu. Za największą wartość uważa ciekawość świata. Zdjęcia i teksty publikuje na www.storyofalife.pl .Bilety na spotkanie: 30 PLN – TWÓJ UDZIAŁ POMAGA! Dochód z wydarzeń festiwalowych przeznaczony jest na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom - podopiecznym Fundacji Zostaw Swój Ślad i dziecięcym hospicjom domowym. Krzysztof także prowadzi dla Was to spotkanie charytatywnie J

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę