!PREMIEROWY POKAZ FILMU „NIE CUDZOŁÓŻ I NIE KRADNIJ” | SPOTKANIE Z TWÓRCAMI
Thumbnail
!PREMIEROWY POKAZ FILMU „NIE CUDZOŁÓŻ I NIE KRADNIJ” | SPOTKANIE Z TWÓRCAMI

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na PREMIEROWY pokaz filmu „Nie cudzołóż i nie kradnij” oraz SPOTKANIE Z TWÓRCAMI.

18 listopada 2022 roku, godz. 19:00.

Po projekcji porozmawiamy o kulisach powstawania filmu i najważniejszych inspiracjach, jakie towarzyszyły artystom.

Kto z twórców zasiądzie na kanapach GCFu? Już teraz odsłaniamy nasze karty… (nie wszystkie oczywiście). O pracy przy filmie „Nie cudzołóż i nie kradnij” opowiedzą m.in.:

REŻYSER – MARIUSZ KUCZEWSKI

Reżyser i scenarzysta filmowy i telewizyjny. Autor między innymi najbardziej kasowych filmów ostatnich lat – serii „Listy do M” oraz „Underdoga”. Filozof, ojciec, autor, który wnosi do swoich filmów o wiele więcej niż słowo.

oraz…

PRODUCENTKA – MAGDALENA KUCZEWSKA

Producentka filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWSFTviT. Swoją drogę w branży filmowej rozpoczęła przy filmach J. J. Kolskiego. Prywatnie mama dwójki dzieci, niezwykle zorganizowana, skuteczna i pewna siebie. Czarna komedia „Nie cudzołóż i nie kradnij”, pełnometrażowy debiut producentki. Więcej szczegółów ujawnimy niebawem

 

O filmie:

Julia Wieniawa jako nierządnica w stroju anioła, Mateusz Banasiuk jako niewierny mąż Aleksandy Popławskiej, Cezary Pazura jako sutener rodem z Dzikiego Zachodu, a Bartek Firlet i Sebastian Stankiewicz jako groteskowi, ale groźni gangsterzy.

To tylko niektóre gwiazdy komedii Mariusza Kuczewskiego, scenarzysty m.in. „Underdoga” i trzech części „Listów do M.” w jego debiucie reżyserskim, inspirowanym najsłynniejszą księgą świata.

Nigdy nie zostawiaj faceta samego w domu. Jeśli spodziewasz się, że po czułym pożegnaniu, on wsunie kapcie i usiądzie z książką pod kocem, ostro się zawiedziesz. Takiej okazji nie przegapia Patryk (Mateusz Banasiuk), który odpina przysłowiowe „wrotki”, gdy jego żona Renata (Aleksandra Popławska) wyjeżdża na kilka dni. Patryk miłosną pustkę wypełnia towarzystwem Sandry (Julia Wieniawa), przez co los niefortunnie łączy go z sutenerem Alfim (Cezary Pazura), pewną tajemniczą przesyłką i parą fajtłapowatych gangsterów (Sebastian Stankiewicz i Bartek Firlet), którzy są na jej tropie. Gdy na ratunek Patrykowi ruszy jego brat, ksiądz Mariusz (Mariusz Drężek), sprawy skomplikują się jeszcze bardziej. Nikt tu nie dostanie rozgrzeszenia, a kara za grzechy będzie nieuchronna i sroga. Nadal jednak pozostanie pytanie, czy o tym wszystkim zadecydował przypadek, spisek, czy Bóg…

Producentką filmu jest Magdalena Kuczewska, za zdjęcia odpowiada Mateusz Wajda, a kostiumy stworzyła Aleksandra Dzióbek.

Zwiastun możecie zobaczyć TUTAJ.

Link do wydarzenia na naszym FB: https://fb.me/e/1YjpwFR8Z

Zapraszamy!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola