POPIÓŁ I DIAMENT (MISTRZOWIE KINA EUROPEJSKIEGO)
POPIÓŁ I DIAMENT (MISTRZOWIE KINA EUROPEJSKIEGO)

Zapisy grupowe i indywidualne pod adresem: edukacja@gcf.org.pl.

Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na seanse w nowym cyklu edukacyjnym „Mistrzowie Kina Europejskiego”. Każde spotkanie to pokaz wybranego dzieła filmowego na kinowym ekranie, uzupełniony przez komentarz filmoznawcy i dyskusję.

Cykl otwiera prezentacja filmu „Popiół i diament” z 1958 roku w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Propozycja skierowana jest przede wszystkim do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej oraz liceów, a także, w miarę dostępności miejsc, do szerszej publiczności. To wyjątkowa okazja, by w Kinie Studyjnym GCF zobaczyć dzieła, które wywarły istotny wpływ na europejską i światową kinematografię. Prezentowane są wybrane produkcje Polskiej Szkoły Film owej, Kina Moralnego Niepokoju, francuskiej oraz czechosłowackiej Nowej Fali.

Każdy seans poprzedzi krótki wstęp prezentujący dorobek reżysera i najważniejsze założenia danego nurtu. Po filmie odbędzie się rozmowa z widzami, poświęcona szczegółowym zagadnieniom, możliwym tropom interpretacyjnym, zagadnieniom filmoznawczym i historycznym.

Towarzyszące projekcjom prelekcje prowadzi dr Piotr Kurpiewski, wykładowca Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej na Uniwersytecie Gdańskim.

Zapisy grupowe i indywidualne pod adresem: edukacja@gcf.org.pl .

WAŻNE
INFO: nie prowadzimy sprzedaży w kasie kina, BILETY DO NABYCIA W DNIU
PROJEKCJI OD GODZINY 9.00 w biurze Gdyńskiego Centrum Filmowego na I
piętrze.

Cena biletu: 11 zł

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola