POKAZY FILMÓW FESTIWALOWYCH DLA MŁODZIEŻY I DYSKUSJE O WARTOŚCIACH (FESTIWAL WRAŻLIWY)

Festiwal powstał po to, by połączyć atrakcyjną formę edukacji młodzieży z prawdziwą inspiracją
i pomaganiem dzieciom
nieuleczalnie chorym z dziecięcych hospicjów domowych.

W Gdyńskim Centrum Filmowym odbędą się spotkania z reportażem filmowym dedykowane młodzieży od 14 roku życia.Towarzyszyć im będzie zarówno dyskusja z zaproszonymi gośćmi, jak i z młodymi widzami.Wydarzenia prowadzić będzie Beata Szewczyk z Radio Gdańsk.Prezentujemy reportaże i dokumenty filmowe, które opowiadają prawdziwe historie ludzi i skłaniają do przemyśleń i rozmowy o tematach, które często umykają nam w codzienności. Film jest też doskonałym sposobem by oddziaływać na emocje młodych widzów i otwierać im oczy na ważne sprawy dnia codziennego.Filmy nie są długie, a po każdym z nich rozmawiamy i wyciągamy wnioski z tego, co wspólnie zobaczyliśmy i doświadczyliśmy.

Selekcjonujemy te dokumenty, które mogą pomóc dzieciom lepiej zrozumieć ich codzienne problemy: nietolerancję, przemoc, hejt, uzależnienia, odmienność, odejście czy śmierć bliskiej osoby. Chcemy zainspirować młodzież, by pokazała samodzielnie nakręcone filmiki na temat ich własnych problemów, doświadczeń i dokonań. By kreatywnie spędzała czas z komórką i komputerem. I budowała swoją wrażliwość na świat.Zapraszamy więc młodych twórców, a nauczycieli i rodziców inspirujemy do wspierania ich kreatywności i warsztatuPodczas ubiegłych edycji festiwalu młodzież pokazała nam jak ważne, potrzebne i ciekawe są dla nich takie dyskusje. Z jaką pasją potrafią rozmawiać i wymieniać poglądy.

Bilet kosztuje 15 PLN, bilety grupowe (powyżej 10 osób) 10 PLN, a bilety dla dzieci niepełnosprawnych symboliczną złotówkę.Całkowity dochód z biletów zostanie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom – podopiecznym Fundacji Zostaw Swój Ślad, która jest organizatorem festiwalu.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę