PIĘTRA WRAŻLIWOŚCI, CZYLI Z REPORTERAMI O ZROZUMIENIU (FESTIWAL WRAŻLIWY)

Bilety można nabyć klikając przycisk kup bilet. Brak możliwości wcześniejszej rezerwacji.Panel dyskusyjny o wrażliwości twórcy dokumentu i reportażu, jej granicach, środkach wyrazu, znaczeniu dla opisywanego lub filmowanego człowieka i jego historii.UNIKALNA MOŻLIWOŚĆ SPOTKANIA I DYSKUSJI Z NAJLEPSZYMI POLSKIMI REPORTERAMI!Prowadzenie: Adrian StachowskiUczestnicy: Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska, Justyna KopińskaPIĘTRA REPORTAŻUWrażliwość w reportażu działa na kilku płaszczyznach, piętrach:  1. Wpierw reporter musi być wrażliwy na coś, by potraktować to jako temat.
  2. Następny poziom wrażliwości to sposób, w jaki reporter pracuje ze swoim bohaterem i jak układa z nim swoje relacje.
  3. Trzecia wrażliwość to ta, którą reporter „odczuwa” wobec swoich czytelników.
  4. I wreszcie czwarta, być może najważniejsza – wrażliwość czytelników, którzy obcując z reportażem, kształtują swoje poglądy, postawy i działania.
  5. Pozostaje jeszcze poziom warsztatowy – słowa. Jak ewoluuje ich znaczenie, rozumienie, odczuwanie. Kiedyś katastrofa czy tragedia to były słowa wielkie - dziś sprane i pozbawione pierwotnego znaczenia. Czym je zastąpić? Jak wywołać dziś wrażliwość słowami?

Całkowity dochód z festiwalu przeznaczony jest na pomoc podopiecznym fundacji Polaku Pomagaj / Zostaw Swój Ślad – nieuleczalnie chorym dzieciom i aktywizacji zawodowej ich rodziców. Oraz Dziecięcym Hospicjom Domowym w całej Polsce.
Cena biletów: 30 zł.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę