OKI DOKI TRUDNE EMOCJE AKADEMIA DOKUMENTALNA

BLOK Trudne emocje - złość i smutek


Bywa, że nie jest łatwo poradzić sobie z własną złością albo smutkiem. To trudne emocje, a czasem są tak silne, że potrafią obezwładnić. Jak przeżywają je inni? Czy mają na to sposoby? Poznając historie filmowych bohaterów, dowiecie się, jakie mają problemy i co im pomaga.


Poznajcie dzieci, które opowiedzą, jak to jest czuć tak silną złość, że nie da się nad nią zapanować. Z powodu problemów z emocjami dzieci na razie nie mogą chodzić do szkoły ani mieszkać w domu, ale przebywają w szpitalu, gdzie mogą lepiej zrozumieć siebie i poznać techniki radzenia sobie z gniewem. Niektórzy mówią, że skoro czują złość, to są złe. Ale czy to prawda?


Some kids get very angry. So angry that they can no longer be home or in school. Parents and teachers call them bad. But are they? We meet some of these kids in the children's hospital at the psychiatry ward. Animated images accompany their voices as we discover why they are here, why they are angry, and how it makes them feel.Kilka lat temu 10-letnia Yaren straciła mamę. Trudno jest sobie z tym poradzić. Tego lata wyjeżdża na obóz, gdzie są też inne dzieci, które straciły kogoś bliskiego i są smutne tak, jak ona. Przez pięć dni wszyscy będą dzielić się emocjami i robić razem różne rzeczy, które pomogą im przeżywać smutek i poradzić sobie z tęsknotą za tymi, którzy odeszli. Na koniec obozu niektórzy obiecają sobie, że spotkają się znowu.


A short documentary about grief, healing and friendship. Four years ago ten-year-old Yaren lost her mother. This summer she nervously leaves for a special kind of camp: a grieving camp. Here, all the kids have lost someone close to them. In five beautiful, intense days Yaren and the other kids at camp bond over that one thing they all have in common: their grief.

  • Kliknij żeby włączyć wersję kontrastową
  • A Kliknij żeby przywrócić domyślny rozmiar czcionki
  • A Kliknij żeby zmniejszyć czcionkę
  • A Kliknij żeby powiększyć czcionkę