„Nikt nie woła” | KRÓTKA HISTORIA POLSKIEGO KINA
„Nikt nie woła” | KRÓTKA HISTORIA POLSKIEGO KINA

📽 𝐊𝐑𝐎́𝐓𝐊𝐀 𝐇𝐈𝐒𝐓𝐎𝐑𝐈𝐀 𝐏𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄𝐆𝐎 𝐊𝐈𝐍𝐀 📽  

POKAZ FILMU „NIKT NIE WOŁA” W REŻYSERII KAZIMIERZA KUTZA

24 maja (środa), godz. 18:00

W 2023 roku wracamy do klasyki. Dzięki wyjątkowej inicjatywie Stowarzyszenia Kin Studyjnych realizowanej we współpracy z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz studium DI Factory, zobaczymy najlepsze produkcje dziesięciu polskich Mistrzów na dużym ekranie!

Czwartym z nich będzie Nikt nie woła w reżyserii Kazimierza Kutza z Zofią Marcinkowską, Henrykiem Boukołowskim i Barbarą Krafftówną w rolach głównych.

BILETY w specjalnej cenie 16 zł dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie, w zakładce REPERTUAR!

 

„Nikt nie woła”

Rozgrywający się wkrótce po wyzwoleniu dramat psychologiczny: historia człowieka, który na Ziemiach Zachodnich szuka ucieczki przed konsekwencjami wojny, chcąc rozpocząć nowe życie. Bożek, w przeciwieństwie do Maćka Chełmickiego, nie wykonał rozkazu. Ucieka, osiedla się w miasteczku na Ziemiach Odzyskanych, szuka zapomnienia i samotności. Poznaje Lucynę, dziewczynę dojrzalszą od niego, zawiera jednak także znajomości z innymi kobietami. Kiedy dowiaduje się, że członkowie organizacji podziemnej są na jego tropie, opuszcza pospiesznie miasteczko, ale wszystko wskazuje na to, że wróci do Lucyny, bo łączy ich prawdziwa miłość.

Do zobaczenia z klasyką na wielkim ekranie 24 maja!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola