„Nie ma róży bez ognia” | KLUB GSF + SPOTKANIE
„Nie ma róży bez ognia” | KLUB GSF + SPOTKANIE

Klub Gdyńskiej Szkoły Filmowej serdecznie zaprasza na specjalną projekcję filmu NIE MA RÓŻY BEZ OGNIA w reżyserii Stanisława Barei oraz spotkanie z aktorem: Jackiem Fedorowiczem! Klub poprowadzi Jerzy Rados.

7 września (czwartek), godz. 18:00, Sala Warszawa

Bilety w cenie 25 zł wkrótce dostępne w kasie kina GCF lub na naszej stronie internetowej w zakładce REPERTUAR.

Według redakcji Culture.pl to najlepsza komedia o problemach mieszkaniowych w Polsce Ludowej. Na ekranie zobaczymy plejadę polskich aktorów, m.in. Jacka Fedorowicza, Jerzego Dobrowolskiego, Stanisławę Celińską, Halinę Kowalską, Bronisława Pawlika, Stanisława Tyma, Wojciecha Pokorę czy Jana Himilsbacha.

Główny bohater filmu, nauczyciel języka polskiego Jan Filikiewicz (Jacek Fedorowicz), błogosławi łaskawość losu. Oto bowiem nieznany mężczyzna chce zamienić się z nim na lokum – Jan i jego żona Wanda (Halina Kowalska) będą mogli wyprowadzić się z małego pokoju w willi, w której znajdują się głównie urzędy, i zamieszkać w dużym mieszkaniu w bloku. Jak się okazuje, nowemu domowi daleko jednak do ideału, bo peerelowskie budownictwo pełne jest wad i usterek. Klamki odpadają z drzwi, ściany przewracają się przy silniejszym nacisku, a woda tryska z rur i zalewa mieszkanie. To jednak nie koniec problemów.

Widzimy się w Sali Warszawa 7 września o godz. 18:00!

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola