Minionki: Wejście Gru | KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE
Minionki: Wejście Gru | KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE

Z myślą o widzach ze spektrum autyzmu Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz filmu „Minionki: Wejście Gru”. Projekcja odbędzie w formule Kina Przyjaznego Sensorycznie. Start: 16 lipca 2022 (sobota) o godz. 12.00.

We współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm w sali kinowej Goplana w Kinie Studyjnym GCF odbywają się projekcje przyjazne sensorycznie dla młodych widzów, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo.

 

JAK WYGLĄDA SEANS W KINIE PRZYJAZNYM SENSORYCZNIE?

Podczas seansu światła są przyciemnione, a nie zgaszone całkowicie, by nie budzić lęku, a także by zmniejszyć kontrast między jasnością wyświetlanego na ekranie obrazu a resztą otoczenia. Dźwięk jest nieco przyciszony, by nie ogłuszał osób nadwrażliwych. Przed pokazem nie są wyświetlane zwiastuny, by nie rozpraszać uwagi widzów.

W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy – można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu.

Ponieważ wiele dzieci/osób ze spektrum autyzmu jest na różnego rodzaju dietach, dlatego do kina można przynieść ze sobą własne, przygotowane przez rodziców, przekąski.

Celem projektu rozwijanego przez Fundację Pomoc Autyzm jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być dla uczestników okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osób.

 

 

Minionki: Wejście Gru

Największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen pop kultury „Minionki: Wejście Gru” powraca w lipcu 2022 r. W kolejnej części jednej z najpopularniejszych animowanych serii poznamy historię o tym, jak złoczyńca nr 1 na świecie poznał Minionki, a potem stworzył najbardziej nikczemną ekipę. Mierzył się z najbardziej niebezpiecznymi przestępcami świata.

Film łączy to, za co świat pokochał produkcje Illumiation – niezwykły, cięty humor, odniesienia do pop kultury, emocje, znakomitą muzykę oraz nieokiełznaną akcję.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola