Marzec’68
Marzec’68

Film „Marzec’68” w reżyserii Krzysztofa Langa opowiada o konflikcie społecznym i politycznym, zapoczątkowanym przez demonstracje studenckie.

„Scenariusz Andrzeja Gołdy, w moim przekonaniu ważny scenariusz, jest dla mnie szansą podzielenia się tymi emocjami, które towarzyszyły mi w Marcu. Współczesna młodzież wie, niestety, bardzo niewiele na temat Marca’68 a to był ważny moment historyczny, w którym inteligencja brała pierwszoplanowy udział. Chciałbym w tym serialu z jednej strony pokazać młodych ludzi porwanych miłością a z drugiej mechanizm wielkiej historii, która tę miłość usiłuje zniszczyć.” – mówi reżyser Krzysztof Lang.

Wspomniane wydarzenia polityczne są oglądane oczami młodych bohaterów, którzy z biegiem czasu coraz bardziej angażują się w walkę, którą podjęła polska młodzież studencka. Strajk na Uniwersytecie Warszawskim w obronie relegowanych studentów nieoczekiwanie dla władzy jak i dla samych strajkujących przerodził się w ogólnopolski bunt przeciwko władzy komunistycznej, przeciwko cenzurze, przeciwko metodom sprawowania władzy.

Newsletter
Zapisz się na newsletter

* wymagane pola